מוות שקט

שאלה: בתערוכה של תעשיית הלוויות באמסטרדם הציגו את הקפסולה הראשונה להתאבדות, מתקן שנקרא Sarco, שפותח בהולנד. היא קיבלה עיצוב עתידני, שמזכיר טיסות חלל אל העתיד. היצרנים מציינים, שהתא הזה מאפשר לכל המעוניינים, לעזוב את החיים ללא כאב. האדם ירגיש סחרחורת קלה, אחר כך יאבד במהירות את ההכרה וימות בנחת. איך אתה מתייחס ליצירת מכשירים מסוג זה?

תשובתי: אין צורך להיאבק עם המוות. צריך פשוט להיאבק עבור חיים נורמליים במשך מספר שנים מסוים. ואחר כך, אם בני אדם ירצו לעזוב את החיים האלה ללא כאב, אז יכול להיות שצריך לאפשר להם את זה.

חכמת הקבלה מדברת על כך בצורה אחרת, לפיה אותם ייסורים שאדם עובר בזמן שהוא גוסס, נרשמים בנשמתו, ואחר כך בגלגול הבא הם עוזרים לו בתיקון הכללי. לכן לפסול אותם מראש על ידי תרופות או אמצעים אחרים, זו בעיה. צריך לחשוב, אם כדאי לעשות זאת, מצד אחד. ומצד אחר, האנושות בכל מקרה גואלת את עצמה מייסורים בעזרת תרופות ואמצעים אחרים, לכן היא בכל מקרה תשתמש בהם.

הדרך המועדפת ביותר על מקובל היא, להשקיע את כל הכוחות והייסורים הרוחניים, כך שיעזרו לו להתעלות רוחנית, ולא לחכות שייסורים גשמיים בימיו האחרונים יתקנו משהו. הייתי מייעץ להחליף את הייסורים הגופניים בייסורים רוחניים ולהפוך אותם לממשיים ופעילים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 17.4.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tKRvc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest