מהות ההפצה

photo_rav_gh70_262.jpg

שאלה: הרוב המכריע לא מבין את "איכות" המשבר הנוכחי, את סיבת המשבר, איך האגואיזם קורע ומעוות את כל סוגי הקשרים, שכדי לשרוד צריך להגיע ל"אהבת הזולת" ולשם כך צריכים את עזרת הבורא (אור מקיף). יותר מזה, הם לא מבינים ואולי אף פעם לא יוכלו להבין זאת, ואולי הם גם לא צריכים.
אם כך, מהי מהות ההפצה? אם האליטה אינה שומעת בגלל שהיא דואגת רק לאינטרסים שלה, וההמון לא שומע בגלל רמת התפתחות התודעה שלו. אז למי אנחנו מפיצים ומה?

תשובה: אנחנו מפיצים את שיטת התיקון לכולם. במידת הרצון החופשי, שנוצר כתוצאה מהתפתחות הרצון והשכל (מוח ולב, ייסורים ומודעות) כל אחד ישתמש בשיטה זו. כך דרך התיקון שלו תהיה קלה יותר מאשר על ידי מכות הטבע, כמו שהן ניחתות עלינו משך כל האבולוציה. כך הוא יתקדם מתוך השתוקקות למטרה, לתכונת האהבה וההשפעה.

המשבר הכללי מצביע על הנחיצות להגיע לתכונה הזאת.

פוסטים קודמים בנושא: משבר עולמי, הפצה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0SJ2t

One comment

  1. "כך דרך התיקון שלו תהיה קלה יותר מאשר על ידי מכות הטבע"

    יש שני דרכים להגיע לתיקון או בעיתה או באחישנה, כשה-באחישנה זה הדרך של האור עם יסורי אהבה והבעיתה זה הדרך של היסורים בעולם הזה.

    1. שאלתי, אם דרך התיקון של באחישנה היא קלה ולא על ידי מכות הטבע, אז כיצד יתכן שמקובלים יכולים לקבל מחלות ויסורים ולפעמים עבור הכלל כולו- (אם הבנתי נכון) למה יש מקובלים שסובלים בעולם הזה, ויתרה מכך- נגיד שהם המקובלים קדושים מעונים – אבל מה אם אדם שמשתדל ללכת בדרך הקבלה והוא עוד לא איזה מקובל, אז למה באים עליו יסורים? הריי הוא מנסה ללכת בדרך הטובה ? ואם הוא משתדל לקיים בדיוק לפי הוראות היצרן ולנסות לצאת מהאגואיזם ולחשוב על אלטרואיזם וכו'… ובכל זאת מקבל מכות בגשמי מסוג שלא היה לפני הקבלה- מה- היא נעשית לו סם המוות? – אפילו שהוא עושה כל מה שהוא מצליח להבין ?

    2. שאלה נוספת, מה לגבי נשים ? נגיד גברים טוב האגו שלהם מושך אותם להיות גיבורי על , אבל מה עם אישה ? האם היא בכלל צריכה לנסות לתקן עצמה בכל מצב, כמו המקובלים הגדולים ? לדוגמא בגשמי – אישה בדרך כלל לא תנסה לבנות בניין או לסחוב לבנים כי זה מעבר ליכולות שלה והיא מודעת לזה, אז אין לה שום אגו לבנות בניין כמו שגבר יכול.

    אז מה ברוחניות, האם אישה אמורה לנסות להגיע לתיקון כמו המקובלים הגדולים הגברים, או כמו משה רבינו ? אולי אישה צריכה לשאוף להיות כמו רחל אימנו ? ושהגברים ישאפו להיות משה רבינו ? ובקיצור מה ההבדל בין משה לרחל אם בכלל ?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest