דף הבית / חינוך, ילדים / מדינות G20 המובטלות

מדינות G20 המובטלות

ידיעה מטעם ארגון העבודה העולמי והארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי: ה- G20 כולל את ארצות הברית, האיחוד האירופי, ובנפרד גרמניה, צרפת, איטליה, בריטניה, קנדה, אוסטרליה, יפן, סין, הודו, קוריאה, ארגנטינה, ברזיל, מקסיקו, אינדונזיה, ערב הסעודית, טורקיה, דרום אפריקה ורוסיה.

שיעור האבטלה במדינות הללו נע בין 5% ל- 28%. במקביל, שיעור האבטלה בקרב הצעירים הוא גבוה פי שניים. כתוצאה מהמשבר, 93 מיליון בני אדם במדינות ה- G20 נשארו ללא עבודה, כאשר המספר הוא גבוה יותר מכל אוכלוסייתה של גרמניה. בשנת 2012, במדינות המפותחות של G20, רמת השכר הריאלית ירדה וחוסר השוויון הכלכלי גדל.

השלטונות הכלכליים של מדינות ה- G20 נאבקים עם העלייה באבטלה באמצעות יצירת מקומות עבודה חדשים. הצמיחה הכלכלית הנמוכה, שיעור האבטלה הגבוה, חוסר השוויון ההולך וגדל, וגם משבר האמון במדינה – כל אלה יוצרים תערובת נפיצה.

התייחסותי: הרצון, בכל האמצעים, להפחית את מספר המובטלים ואת כעס והלחץ מצד הציבור הוא ברור, אך המאמצים האלה לא יובילו לשום מקום, משום שאף אחד לא צריך את עודפי הייצור, וגם האקולוגיה לא תסבול את זה. צריך לבנות מחדש את כל היחס לעבודה, למשק הבית, וכולי, והדבר אפשרי רק עם חינוך כללי מחודש של האדם.

המשימה הזאת היא לא קשה בכלל, לא מורכבת, לא יקרה וממש לא מעיקה. אבל תוצאותיה הן כמעט מיידיות וברורות. הבעיה היחידה היא המחסום הפסיכולוגי שעליו חייבים להתגבר אלה שבהם תלויה ההחלטה על הכנסתם הכללית של החינוך וההשכלה האינטגרליים.

ידיעות קודמות בנושא:
מפגש פסגה לפתרון בעיית האבטלה
המשבר "מחק" עשור של צמיחה בשוק העבודה
איפה הפיתרון לבעיית האבטלה?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TNGOP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest