דף הבית / כללי / מדיטציה והתבוננות – חלק ב'

מדיטציה והתבוננות – חלק ב'

שיטות המזרח מקורן באברהם אבינו, שנתן 'מתנות לבני הפילגשים ושלחם קדמה'. אברהם רצה שיהיה להם משהו שיאפשר להם להסתדר עם האגו, עד שיבוא זמנם לתקנו.

את מי שכבר היה בשל לתיקון, הוא לימד קבלה, הדרך למימוש 'ואהבת לרעך כמוך'.

בחיבור בינינו, אנו חוזרים למצב שהיה לפני שבירת הנשמה הכללית, להיות כמו אחד. כשמחברים החלקיקים הפנימיים שלנו שוב למערכת אחת, מתגלה בה כוח הבורא. לשם כך דרושה קבוצת אנשים, 'מניין'.

איננו מבטלים את האגו, אלא מתעלים מעליו. הטבע מפתח אותנו לעבר חיבור וקשר מושלם, נרצה או לא, נבין או לא. זו האבולוציה. חיבור נבנה דווקא בעזרת שימוש באגו. שימוש חדש, באופן חדש והפוך מהאופן הטבעי.

בקשר המתוקן שלו עם אחרים, האדם מרגיש מימד חדש. מתגלה בו אור, כוח השפעה. מעל לזמן, תנועה ומקום קיימים עולמות עליונים: עשיה, יצירה, בריאה, אצילות, אדם קדמון ואין סוף. במדיטציה קבלית, אם נקרא לזה כך, האדם יכול להימצא כל הזמן בהרגשה של חיים מלאים. כאשר לומדים את חכמת הקבלה לא פורשים מהחיים הרגילים, עובדים על חיבור לזולת, מגלים את הכוח העליון.

סדנת חיבור על פי חכמת הקבלה: דנים בשאלות שקשורות לקשר בינינו, מתחברים במרכז המעגל. בסדנת חיבור צריך לחשוב, כיצד אני עוזר לכולם להתחבר ולהרגיש בחיבור עם הכוח העליון?

תקציר תוכנית מס' 510 מתוך "חיים חדשים", 25.1.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pcVB9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest