מדוע מדבר?

2012-02-24_0130_w.jpg

שאלה: מדוע נבחר דווקא המדבר כמקום לקיים בו את הכנס שהיה בישראל? האם למקובלים חשובים סימני ההיכר?

תשובתי: ראינו שזה חשוב, שזה פועל.

בפעם הראשונה נסענו לשם כי יש לנו שם קבוצה רצינית שמונה כ-40-50 אנשים מכל הישובים הקטנים שבמדבר. הם חיים בבתיהם באמצע המדבר ועוסקים בחקלאות: מגדלים עגבניות, מלפפונים, פלפלים, תמרים ובננות.

במדבר למעשה אין גשמים. לפעמים, פעם בשנה יורדות כמה טיפות. לכן, מה שראינו זו תופעה על טבעית. האנשים הותיקים לא זוכרים דבר כזה, למרות שחלקם נולדו וחיו שם כל חייהם. מה גם שהגשם לווה ברעמים וברקים, שבכלל לא אופייני למדבר. אנחנו מעריכים את זה כסימן טוב.

מדוע מדבר? זה לא מדבר במובן שנהוג לחשוב עליו. אלה הם סלעים. זאת בעיקרון קרקע לא מיושבת, אך לא חול.

מה שמעניין, שישנם שם מתחת לאדמה מאגרי מים גדולים: ממים מאוד מלוחים כמו בים המלח, עד למים עם ריכוז מלח כמו בים רגיל ועד למים מתוקים. ניתן להגיע לכל סוג של מים, תלוי במקום שבו קודחים. מה גם, שיש כמות אדירה של מים כמו אוקיינוס ומעליו מדבר.

לכן, התושבים המקומיים מגדלים שם ירקות ופירות מיוחדים, מפני שהם משקים את הגידולים במים מלוחים, פחות או יותר, ובזה משיגים טעם מיוחד. לדוגמה, התמרים, זה פרי מאוד מתוק, אבל אם משקים אותו במים מלוחים, הם הופכים ליותר גדולים ויותר מתוקים, מפני שצריכים כביכול "להילחם" במים מלוחים.

כמו כן, נמצא שם גן חיות, שבו מגדלים זנים של בעלי חיים עם קרניים. מזרימים להם אמצעים רבים מכל מיני ארגונים בינלאומיים מפני שבגן החיות נערכים ניסויים גנטיים מיוחדים.

בכללות, זהו מקום מאוד מעניין. במדבר באמת אפשר להתבודד, שאף אחד לא יפריע.

אנחנו היינו שם כבר כמה פעמים וזה מוצא חן בעינינו. והפעם, כמובן, זה התעלה מעל לכל הציפיות.

אני חושב, שהמקום נבחר בצורה טובה ובזמן מוצלח. אנחנו כולנו צריכים להיות מרוצים ממה שהשגנו. הרגשנו את עצמנו כאחד שלם, ודרך זה יכולים להתחיל לפתח בתוכנו ניצנים של ראיית העולם האינטגרלית, ודרכה את גילוי הבורא לפי חוק השתוות הצורה.

מתוך השיעור הווירטואלי, 26.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
השלל הכללי מהפעולה הצבאית במדבר
הרצון שיפריח את המדבר
מדבר מלא בחלב ודבש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/en9NE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest