דף הבית / משבר עולמי / מגבלות המערכת

מגבלות המערכת

laitman_2009-06_1300_70.jpg

שאלה: נניח שאני רוצה לקנות אוטו מפואר שיקר פי שניים מאוטו רגיל. איזה רע אני עושה בכך לאנשים אחרים?

תשובתי: כולנו נמצאים במערכת טבע מוגבלת גלובאלית ואינטגראלית, שקשורה בהדדיות לכדי כדור אחד. אתה לא יכול לפרוץ מתוכו למעלה, אתה חייב להיות בספרה הזו ולהתקשר בצורה מדוייקת מאוד עם האחרים. לא פחות ולא יותר.

לכן כשאתה קונה אוטו יקר פי שניים אתה הופך להיות תא סרטני. הרי במקרה כזה אתה לוקח אותו לא לשם חיים רגילים, לא לשירות האחרים, אלא כדי "לנגוס ביס נוסף". ככל שאתה "בולע" למעלה מההכרחיות, כך אתה הופך לגידול ממאיר יותר.

הגוף הכללי בנוי בצורה אידיאלית: כל אחד בו צריך לקבל את ההכרחי לקיומו, ובכל השאר לחשוב רק על האחרים. ואתה קיבלת במקום זה מהגוף כוחות מיותרים, שנועדו לאחרים.

הספרה שלנו מוגבלת, יש לה גבול. ישנו אור מסויים וכלי מסויים והכל מאוזן. הבורא נתן רצון ומילויו. אז מה פתאום אתה לוקח יותר ממה שמגיע לך?

כל הרצונות מאוחדים לאחד. האור ממלא אותם ומעניק להם חיים בצורה אחת. ואתה פתאום "מושך את השמיכה עליך", כי אתה רוצה יותר. בסופו של דבר המותרות שלך יבואו אליך בהכרח על חשבון מישהו אחר.

היום מראים לנו את זה בצורה ברורה: מיליארד בני אדם גוועים ברעב ומשאבי האדמה מגיעים לסופם. בקרוב הם יגיעו לסופם ואנחנו נשאר ליד שוקת שבורה. עם כל התעשייה הצורכת שלנו אנחנו מגיעים לסוף. ומה הלאה?

אתה רוצה להגיע בעל כורחך להכרחיות קיומית? אתה תגיע. לכל דבר יש גבול, מידה, סיום, לכל דבר יש סוף והוא מתקרב.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 22.06.2011

ידיעות קודמות בנושא:
מקובלים, לגשת אל הלוח!
ושוב על ההכרחיות
בואו נלמד מהטבע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mvmVs

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest