דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / מאין באת ולאן אתה הולך

מאין באת ולאן אתה הולך

מיכאל לייטמן

עולם אין סוף, שממנו יצאנו, הוא רצון אחיד שכולנו מחוברים בו יחדיו, כמו תאים בגוף שלם. אך החיבור הזה, שהיה קיים עד לירידתנו לעולם הזה, היה קיים על חשבון כוח הבורא שדיכא אותנו באורו וחיבר בינינו בכוח.

אחר כך הוא עזב אותנו, "צמצם את עצמו" והאור נעלם, כך הרצון החל לרדת יותר ויותר מטה, והתרחק יותר ויותר מהאור, עד שנשבר לגמרי לרסיסים קטנים. כעת כל חלקיק מרגיש את עצמו נבדל מהאחרים ואינו מחובר איתם לחלוטין. אך לאחר נפילה עוד יותר עמוקה, אנחנו מתחילים לגלות שאנחנו מחוברים עם האחרים בצורה כזו שאנחנו רוצים לנצל או להרוג זה את זה. כלומר הקשר שלנו הוא שלילי, הפוך מאותו הקשר שאמור להיות.

להכרה הזו עלינו להגיע, ומהמצב הזה עלינו להתחיל לעלות לחיבור בינינו, לאותה המלכות של עולם אין סוף, אך הפעם בכוחות עצמנו. לשם כך עלינו להכין את עצמנו בעזרת הלימוד ופעולות נוספות, ובכך להתקדם למצב המתוקן. כל התיקון הוא בכך שעלינו להתחבר יחד, לכן כתוב: "ואהבת לרעך כמוך – זה כלל גדול בתורה".

במידת תיקון הרצון, הוא מתמלא באור. בהתאם לחוק השתוות התכונות: ככל שהרצון יפתח את עצמו יותר להשפעה, כך האור ימלא אותו יותר. ומצד האור אין שום הגבלות, כל ההגבלות הן תמיד רק מצד הרצון.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 05.02.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qkrcl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest