מאגיה למכירה

נשק רוחני

שאלה: האם באמת קיים כזה דבר כמו מאגיה (כישוף)? האם יש לנו אפשרות להשתמש בכוחות על-טבעיים כדי לשנות את המציאות שלנו?

תשובתי: לא. המושג עצמו "על-טבעי" זקוק ל"אתחול מחדש". אם אנחנו מדברים על מה שנמצא מעל לטבע שלנו, אז לתחום הזה שייכות כל התופעות הטבעיות.

אנחנו לא יכולים להשפיע על תנועת כדור הארץ ושאר כוכבי הלכת, אבל יכולים לחשב אותה. בזה הרבה דברים עברו מתחום המיסטיקה לתחום של תפיסות מדעיות.

אבל, יחד עם זה, נשארו עוד המון תופעות שאינן ידועות לנו, ששורשיהן חומקים מהתפיסה, ובתחום הזה אנחנו עדיין חלשים, עדיין ניצבים מול הטבע, שאותו לא יכולים לחשב מראש. ובינתיים, האדם משתוקק לביטחון, הוא זקוק ל"מדיניות של ערובה" מכל הצרות.

ומכאן המאגיה. ראשית, היא כביכול מעניקה הגנה מאיומים, כולל גם אויבים, שהאדם יכול עכשיו להתנגד להם על ידי "נשק רוחני". שנית, האפשרות הזאת לעבור להתקפה, לבסס את העליונות שלו, "לנקות את השטח ממזיקים" שניצבים בדרכו של האדם.

על-טבעי, במחיר השווה לכל נפש

וכאן רבים מחלקים הבטחות, בכך שמצהירים שהם יודעים כיצד זה נעשה, והם יעזרו רק אם ישלמו על השירותים שלהם.

יש מושגים של מאגיה "שחורה" ו"לבנה". אם הראשונה נועדה לגרום נזק, אז השנייה, להיפך, מבטיחה לעזור. אבל החלוקה הזאת היא שרירותית בלבד, בדיוק כפי שילדים משחקים ב"רעים וטובים". האדם מרגיש את עצמו חלש בפני הכוחות שקובעים את חייו. הוא היה רוצה בעצמו לשלוט בגורלו, והוא הולך לאנשים "בקיאים" לשמוע בעצתם.

בנוסף לכך, המוות הבלתי נמנע של הגוף ואי הידיעה מה נמצא לפנינו מפחידים אותנו. מה יהיה עם הנשמה שלי? לאן היא תגיע? האם אפשר להימנע מגיהינום ולהבטיח לעצמנו גן-עדן? זה מעורר דאגה רבה, שעליה אחרים יכולים לעשות כסף טוב.

שאלה: כלומר, מעשי כשפים אינם קיימים?

תשובתי: לא. אבל הבעיה היא, שכל דבר שאותו אנחנו משייכים לעולם הפנימי של האדם, קשור לפסיכולוגיה שלנו. כתוצאה מזה, אפשר להשפיע על האדם בכזאת צורה, שזה ייראה לו ככישוף. כך קורה גם עם אנשים דתיים רבים.

אין מה לעשות בקשר לזה, מאחר וכאלה הן התכונות של הפסיכולוגיה שלנו. בסופו של דבר, הכול נובע מבוֹרוּת.

מתוך התוכנית "חיים חדשים", שיחה מס' 502, 18.01.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9c6Uw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest