דף הבית / אקטואליה / לשלם בסחורה

לשלם בסחורה

הערה: בהולנד אישרו באופן רשמי בישיבת פרלמנט, לשלם בקיום יחסי מין בעד שירותים שונים. למשל, תשלום על ידי קיום יחסי מין בעד שיעורי נהיגה, אינו נחשב לזנות. הם סבורים שזה כמו סחר חליפין, שירות תמורת שירות.

תשובתי: מוצא חן בעיניי שהפסיקו לקשור את קיום יחסי המין עם אהבה, מפני שלסקס אין שום קשר לאהבה. אהבה זה רגש נפשי, שנובע מהתקשרות לאדם אחר, מתוך כמה טוב שעשיתם זה כלפי זה, עד כמה שהתרגלתם ושנקשרתם זה לזה. באותה צורה, כלב אוהב את בעל הבית שלו, ובעל הבית אוהב את הכלב שלו. למעשה אהבה זה כזה מצב, שכאשר אתה מרגיש את הרצון של אדם אחר, לא חשוב אם זה זר או קרוב, ואתה רוצה למלא את הרצונות האלה, אין לזה שום קשר למין של האדם. זה יכול להיות אדם או בהמה, לא משנה, אתה פשוט עושה מה שרוצה היצור הזה. ואילו בסקס אתה דואג למילוי הרצונות האישיים שלך, הרצונות המיניים. בדיוק כפי שאנחנו רוצים לאכול, לישון, לטייל, לראות משהו מעניין, כך אנחנו רוצים לספק גם רצונות מיניים.

השאלה היא האם קיים בזה יחס עמוק זה כלפי זה? הרבה כמובן נובע מהתרבות האנושית שהתפתחה לאורך אלף השנים האחרונות. הרבה מאוד קשור להמשכיות של המין, לרצון שזה יהיו הילדים שלי, הצאצאים שלי, כמו אצל בעלי חיים. למשל, כשאריה פוגש לביאה שיש לה כבר גורים קטנים, הוא הורג את הגורים שלה וחי איתה, הוא רוצה להביא איתה צאצאים משלו. כלומר, מדובר על סיפוק של תאוות בשרים רגילה, מה שבחכמת הקבלה נקרא רצון גשמי. הוא קשור להמשכיות המין (רבייה), לזה שאני מתרגל לגוף מסוים, ומספק את עצמי דווקא על ידו, ואילו גוף אחר, יכול להיות שלא יתן לי מצבים כאלו. יש כאן יותר מידי תנאים גופניים שונים בין בני האדם: הרגל, הרגשת התענוג וכדומה. אם אני מקבל תענוג ממשהו, אז אני מתחיל לדאוג לאובייקט הזה, איך אני אהנה ממנו בעוד כמה שעות או ימים, כל אלה הם חישובים אגואיסטיים טהורים, אין כאן שום דבר אחר.

אבל חוץ מזה, אנחנו כל הזמן מתפתחים באופן אגואיסטי, ולכן הסקס הופך עבורנו למשהו מופשט. היום קיימות המון אפשרויות אחרות של סיפוק מיני: סרטים, כדורים וכל מיני מנגנונים. האנושות היא בעלת תושייה רבה, וכדי לענג את עצמה, היא לא עוצרת בפני שום דבר. זנות זה המקצוע העתיק ביותר. בנוסף להכול, היא גם חוקית בהולנד. אבל רצוי בוודאי, לבחון בתשומת לב את הבעיות האלה. כי אם אפשר תמורת הכול לשלם ביחסי מין, אז המורה תדרוש מהתלמידים שלה כזה תשלום עבור ציונים טובים…

הערה: לדברי שרי התחבורה והמשפטים, תשלום בסחורה עבור שיעורי נהיגה אינו מהווה זנות. אבל הצעה הפוכה של סקס תמורת שיעור נהיגה נחשבת לעבירה. במילים אחרות, שיעור תמורת סקס, זו עסקה חוקית, וסקס תמורת שיעור זה סחר לא חוקי בגוף.

תשובתי: נו, הם איכשהו עוד יגיעו להסכמה ביניהם. אנחנו נכנסים לעידן שבמקום כסף בכיס, יהיה לנו את הגוף וזהו, יותר לא צריך שום דבר. בעוד כמה עשרות שנים זה יתקבל בשקט ובשלווה על ידי כולם.

הערה: אתה מסתכל על העולם, והוא באמת הפך למטורף. לְאן נגיע?

תשובתי: מעניין לצפות כיצד העולם משנה את צורתו, הכול מתקדם לפי תוכנית הבריאה שחייבת להתבצע. השאלה היא עד כמה האנושות הטיפשית תצטרך עוד לסבול, כדי להבין שצריך ללכת בחיבור הנכון עם הטבע, בהידמות אליו, בזמן שכל הטבע מקושר הדדית בינו לבין עצמו. ואם נמצא את הקשר הנכון בינינו, אז נמצא גם את הקשר הנכון עם הטבע, בדרגות דומם, צומח וחי, וניצור אחד שלם ומשותף. בתוכו אנחנו יכולים לגלות את הכוח העליון, שברא ומנהל את הכול. אז נוכל לראות את העתיד הבהיר לנו.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 20.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6Ioxd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest