דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / לשינויים העיקריים

לשינויים העיקריים

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 1.

שאלה: אנחנו עוברים כמות עצומה של מצבים. באחד השיעורים אתה נתת עצה לרשום את המצבים האלה ולעקוב אחרי זה, איך שאנחנו משתנים ביחס שלנו אחד כלפי השני וכלפי העולם החיצוני. הייתי רוצה לברר איך לעשות את זה?

תשובתי: רצוי לרשום את המצבים שלנו, מפני שזה מנער ומחייב אותנו מעט. על ידי הבירורים של אותם המצבים, אני פתאום מתחיל לתפוס את עצמי במחשבה: "אבל אתמול הרי לא חשבתי כך. שלשום לא פעלתי כך. מקודם הייתי נוהג כך ועכשיו, אחרת לגמרי". כלומר אני מתחיל לזהות בתוכי שינויים.

אני ייעצתי לרשום את ההרגשות שלי, כדי שהאדם ירגיש שבאמת מתרחשים בו שינויים הדרגתיים רציניים שמקרבים אותו למצבים עיקריים חדשים.

שאלה: האם את זה מעריך כל אדם באופן אישי, או כל הקבוצה, כתוצאה מהעבודה המשותפת?

תשובתי: גם הקבוצה. אבל בקבוצה יכולים כל הזמן להתרחש כל מיני שינויים: אנשים באים, הולכים, כתוצאה מזה מתגלה השפעה של איזו אישיות על החברה ושל החברה על כל אישיות. אבל באופן כללי, הקבוצה יכולה להעריך את מצבה, עד כמה שמקודם היא הייתה מגיבה בצורה לא בריאה על מעשים משונים של מישהו או על משהו אחר, ואילו עכשיו היא מבינה שהיא צריכה להיות יותר סבלנית.

אבל העיקר, אם כל אחד מציב לפניו מטרה: "אני רוצה לראות עד כמה אני משתנה", והשינויים האלה יכולים להיות רציניים מאוד תחת ההשפעה של "האור המקיף", שבהכרח מתגלה בקבוצה כזאת, כי אתם הרי פשוט מוציאים אותו.

לכן אתם צריכים לחוות שינויים מאוד רציניים וזה חייב להיראות: היית עצלן, הפכת ליותר חרוץ, היית מפוזר וחסר תשומת לב, והשתנית לצד הטוב. כל אחד משתנה באופן אחר, אבל זה חייב להיות ניכר.

והעיקר, שאתם מרגישים יותר את הקשר הפנימי שלכם שמופיע אפילו כתוצאה מפעולות פיזיות. אתם כל הזמן מגלים דאגה ל"תינוק" המשותף שלכם שנולד ביניכם, לרצון הכללי המשותף שלכם, לשאיפה המשותפת.

והמצב הכללי המשותף הזה מאוד יקר לכם, הוא הופך לכל כך חשוב עבור כל אחד, שהחיים האישיים לא חשובים לו בכלל, העיקר לא להכשיל את החברה שלנו, את הרגש המשותף שלנו, את הקשר המשותף שלנו, שכבר מתחיל להתגלות ויש לו זכות קיום משלו.

וזהו האדם שאותו אנחנו יוצרים. זהו אותו החלק המשותף של "מלכות" שאותו אנחנו מרכיבים יחד ושבו עוד מעט, לאחר שבהרכבה תצטבר עוצמה מספקת, יתגלה הבורא.

מתוך שיעור מס' 1 בכנס בסוצ'י, 09.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מערכת של מְעבדים כפולה: אני והקבוצה
על הגל של הבדלי התחושות
אצלי הכול רשום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/izp7k

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest