דף הבית / כנסים / לקראת הקונגרס

לקראת הקונגרס

laitman-35.jpg

אני גם שמח, גם דואג, גם לחוץ וגם מאושר לקראת הקונגרס הבינלאומי השביעי של "בני ברוך", שממש מתקרב (3-6 פברואר, גני התערוכה, ת"א).

שיחה קצרה שערכתי היום בבוקר עם ניסים משעל, ברדיו FM103

[audio:http://files.kab.co.il/audio/heb_o_rav_2008-01-30_interview_bb_radio-103-fm.mp3]

חכמת הקבלה מלמדת אותנו שכל הקלקול הוא בזה שבני האדם התרחקו זה מזה. התהליך התחיל בהתפרצות הראשונה של האגו שתוארה סימבולית כמגדל בבל: אנשים הפסיקו להבין זה את זה, החלו לדבר בשפות שונות, נפוצו משם על פני כל העולם ופיתחו תרבויות ודתות רבות.

כיום הריחוק והשנאה הגיעו לממדים מאיימים ממש, אבל המשבר הנוכחי הוא דווקא לטובתנו. מטרתו היא להראות לנו שאנו פשוט מוכרחים לדלג מעל כל הפערים בינינו.
אחרי כעשרים שנות פעילות של המפעל הבינלאומי של "בני ברוך" ללימוד והפצת חכמת הקבלה, יש לנו כשני מיליון תלמידים – חברינו היקרים כל כך. הנציגים שלהם, כ-2500 איש מ-50 מדינות, דוברי עשרות שפות, מגיעים אלינו לישראל. הם באים כדי להביע את האהבה וההשתוקקות שלהם לאחדות וחיבור, ורוצים להתחבר בחזרה לאותה אומה קטנה אחת של פעם.

ספר הזוהר וכל גדולי המקובלים מסבירים, שכמו שנוח בנה תיבה כדי להינצל מהמבול והציל בזאת את האנושות מהשמדה, כך גם עלינו לנהוג. אם נבנה את המודל של החברה המאוחדת, שנכללת מכל סוג ומכל מין, ונציג בפני העולם דוגמה יפה – שאנשים כן יכולים להיות יחד, בצוותא, בתיבה אחת – אז בזה נעורר את כוחות האהבה והשלום לפעול מלמעלה על העולם. כתוצאה מכך, תוכל האנושות כולה להתקרב להבנת העקרונות שעל ידם עלינו לתקן את עצמנו.

אנחנו, ישראל, צריכים להיות מוקד החיבור הזה. זוהי בדיוק כוונת המילים "אור לגויים". בכך נזכה למימוש דברי הנביא ישעיהו: "ולקחום עמים והביאום אל מקומם, והתנחלום בית ישראל על אדמת ה'", וכן "כה אמר ה' אלקים, הנה אשא אל גויים ידי, ואל עמים ארים נסי והביאו בניך בחוצן, ובנותיך על כתף תנשאנה".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/LGrEv

7 comments

 1. איזו התרגשות…מחכים כבר…

 2. מחכים כבר לקונגרס בכיליון עיניים!!!! שנתחבר ונשמש אור לגויים…

 3. רב,
  נרגשת עד כדי דמעות לשמוע אותך שמח ונלהב לדבר על הקונגרס,
  השמחה בלב כל כך גדולה שאני רוצה לרוץ, לדלג לשמוח לרקוד,יש תחושה חזקה של יציאה מתוכי.

 4. שיהיה בהצלחה!!!…שנתחבר ונעבר את המחסום!
  כל יום חג כבר מלפני שבוע:-)

  תודה לבני ברוך, תודה לכבוד הרב' לייטמן!
  לחיים בני ברוך!

 5. איש אור יקר *~*~*
  אין לי מילים לתאר את התרגשותי מהקונגרס וכמה אני מאושרת שזה ישודר חי באינטרנט !!!! תודה !!!!

  אני שמחה מאוד שכבודו מדבר בתקשורת ולדעתי צריך כמה שיותר להכנס לטלביזיה ולרדיו, כדי להגיע אל אלו שאינם יודעים במה מדובר והתחילה אצלם ההתעוררות.
  מאי

 6. אמן !!!!

 7. שלום לכולם
  אין מילים מתאימות בעולם כולו לתאר את ההתרגשות, הפחד , השמחה ממה שמחכה לנו שבוע הבא.
  תודה גדולה גדולה לרב ולכל בני ברוך על הכנסת האורחים.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest