דף הבית / כלכלה / כסף / לקחי המשבר

לקחי המשבר


דעתו של הרולד ג'יימס
, פרופ' ליחסים בינלאומיים: משבר מלמד אותנו לקח לעתיד, אך בינתיים העולם לא למד דבר מהשואה הכלכלית האחרונה. על מנת להפיק לקח מהמשבר, צריך להבין מה לא היה בסדר ולמצוא פיתרון למצב.

איננו יודעים כיצד להתמודד עם הבעיות הפיסקליות שנוצרו על ידי המשבר הפיננסי. חוסר הנחישות של המדינות המתועשות מביא לשיתוק פוליטי. ובכן, כשמציגים היטב את הסיבות למשבר, בכלל איננו מסוגלים להפיק ממנו לקח כלשהו".

תגובתי: הטעות היא, שנדמה להם שהם מכירים את הסיבות למשבר. לכן גם הפיתרונות אינם נכונים. הסיבה למשבר היא שהאנושות "נסגרה" והפכה ממערכת נפרדת למערכת אינטגרלית אחת, אך המנהיגים שלה ממשיכים לפעול בשיטות הישנות, מכוח האינרציה המחשבתית וחוסר הבנת מצבו החדש של העולם.

בשלב הראשון, עליהם לתאר לעצמם את העולם החדש כמערכת אחת סגורה, שנמצאת בתלות מלאה, כמו משפחה אחת. ורק מתוך זה, להתחיל לפתור את כל הבעיות המקומיות, המדיניות והעולמיות. לפתור את הכול במשולב, ביחד.

להתמקד בעיקר בחינוך הבינלאומי, הכללי, האינטגרלי – לספק ידע על העולם החדש לכל אזרח על פני כדור הארץ. לשם כך, חייבים להשתמש בכל כלי התקשורת, לכלול את הסעיף של ידע אינטגרלי כדרישת חובה לקבלת תעודת סיום סמסטר א', ב' וכולי.

רק על ידי עליית המסות לדרגת ההיכרות עם חוקי החברה המודרנית, אפשר יהיה להבין את המתרחש ולבצע רפורמות חברתיות כלשהן.
ידיעות קודמות בנושא:
המשבר אינו כלכלי, אלא אידיאולוגי
דע את העולם שבו אתה חי
חינוך העולם החדש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sYHZH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest