לפחד מהפחד

שאלה: ממה אנשים פוחדים יותר מכל? במשאל שנערך בקרב קבוצת אנשים עלה שבמקום ראשון ושני בפער מינימלי, נמצאים האיומים של קבוצת דאעש (המדינה האסלמית), 62% מפחדים מהם, וכן 61% מפחדים משינויים אקלימיים גלובליים.

בשני המקומות הבאים 51% השיבו כי קיברנטיקה מצד מדינות חו"ל ומצבה של הכלכלה העולמית הם שגורמים להם פחד. בהמשך עם רייטינג של 39% עומד זרם הפליטים ממדינות כמו עירק וסוריה. ממה האדם צריך לפחד יותר מכל לדעתך?

תשובתי: האדם פוחד יותר מכל מהפחד. הוא חושש שהפחד יאחז בו ומאוד לא רוצה בזה. כל השאר לא חשוב, מפני שכל זה שטחי. לכן צריך לפחד רק מתחושת הפחד, ולא מכל מה שעומד מאחוריה.

שאלה: מה לעשות, כדי לא לפחד מהפחד?

תשובתי: צריך לעלות למעלה ממנו, לאותה דרגה שבה קיימים ביטחון מוחלט, חופש, אין סופיות, נצחיות, שלמות, אהבה. דווקא למצב הזה צריך לעלות, ולא לרדת למצולות של התודעה שלנו, ועל אחת כמה וכמה, לתת מודע שבו יש "חולדות, נחשים, תנינים, שדים, שטן, תולעים", כל אלה "אוכלים" אותנו. הם נוצרים רק מתוך הרגשת הפחד.

הרגשת הפחד מופיעה כתוצאה מחוסר וודאות, שבכוונה מכוון אליך, כדי שתעלה מעליו ותגלה את הבורא. מפני שכאשר הבורא מתגלה, הכול נהיה ברור, פשוט, רגוע.

שאלה: כלומר, הבורא בכוונה דוחף אותנו החוצה מהפחד הזה?

תשובתי: בוודאי. הוא יוצר את הרע, כפי שנאמר בתורה. כך הבורא גם אומר: "ועכשיו אני נותן לכם עוד זה וזה. משה, לך לעם שלך, הוא קיבל ממני עוד מנה אחת". כל פעם, יותר ויותר.

שאלה: כל פעם מוסיף פחד?

תשובתי: לא סתם פחד, אלא  כל מיני בעיות, כדי שהעם יתעלה מעליהן ובקשר עם הבורא יהפוך אותם לכוח מניע כלפי מעלה.

שאלה: איך לעלות מעל פחד אישי, מכל אלה, כפי שאתה אומר, "שדים, שטן", וכל מה שיש באדם?

תשובתי: לשם כך קיימת חכמת הקבלה. אנחנו עולים בהדרגה בכל 125 המדרגות. הבורא כל הזמן יעורר בנו כל מיני רגשות שליליים, ואילו אנחנו צריכים להתעלות מעליהם אליו, האהוב.

עליי לדעת שכל מה שהבורא מעורר בי, מורגש בתוך האגו שלי. ואם אני מתעלה מעל לאגו, שם אני מגלה את האהבה והנאמנות שלו. וביחס לאגו שלי אני רואה, שהבורא מכוון כך, כדי לעורר אותי כל הזמן על ידי הרע, הפחד וכולי.

שאלה: כלומר, אפשר לומר, שהוא שונא את האגו שלי ודורש ממני עלייה אליו?

תשובתי: בוודאי.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 10.8.2017:

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Gpzcn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest