דף הבית / אקטואליה / לנצח את הטרור

לנצח את הטרור

שאלה: צבא ארה"ב יצא מאפגניסטן והטליבן השתלטו על כל הציוד שהשאירו שם עבור צבא אפגניסטן. ארה"ב השקיעה שם טריליון דולר, מאות אלפי חיילים, וכעת חבורה של טרוריסטים על טנדרים עם קלצ'ניקוב ובזוקות על הכתף מביסים את המעצמה הכי גדולה בעולם, איך אתה מסביר את זה? מה נותן להם כוח?

תשובתי: קודם כל, הרצון להצליח, זו האדמה שלהם, והם מצוידים בדת חזקה יותר מכל יתר הדתות, הם פנאטים. אין להם מטרה אחרת מלבד שליטה.

הערה: כלומר, יש להם כוח רצון וכוח אמונה. כשרואים את התמונות שלהם על הטנדרים, יש הרגשה שיש ביניהם איזו אחווה, איזה חיבור עמוק.

תגובתי: כן, הבנה עמוקה ומאוד טבעית.

שאלה: זה נותן להם כוח?

תשובתי: בוודאי, הם דואגים אחד לשני.

שאלה: אם היית שוקל זאת בקילוגרמים של עוצמה, כמה עוצמה נותן הקשר החזק שיש ביניהם, הרצון החזק שלהם, כל המרכיבים הפנימיים שלא קשורים לכלי נשק? אלה לא טנקים ולא מטוסים, אלה כוחות נפש של האדם וההתקשרות שלו עם האחרים. כמה זה שווה?

תשובתי: אין לכך שיעור. כי אני יכול למות בכל רגע למען המטרה, וכך גם כל החברים שלי. אף אחד לא חושב על עצמו, יש לנו מטרה אחת וכלפיה אנחנו מחוברים.

שאלה: מאיפה מגיע הכוח שהם מקבלים?

תשובתי: מלמעלה. אלוהים מפרגן לכל מי שמתחבר. חיבור זה כוח עליון, ומי שנמצא בחיבור מצליח.

שאלה: אז הכוח העליון הוא כוח הרסני?

תשובתי: יש לך יצר רע ויש לך יצר טוב, תלוי איך אתה משתמש בהם.

שאלה: מה זה כוח חיבור חיובי?

תשובתי: שאנחנו רוצים להתחבר כדי לגרום טוב לעולם. להתחבר כדי לגרום טוב למישהו דורש מאיתנו להתעלות מעל מאגו שלנו, כך שהאחר יהיה חשוב יותר ממני.

שאלה: גם רוסיה נכשלה באפגניסטן, ובכלל במלחמה בטרור בכל רחבי העולם מדינות מפסידות לטרוריסטים. איזו מדינה או מי יוכל להכניע את הכוח של טרור? מי יכול להרים כוח של חיבור חיובי שיהיה גדול יותר?

תשובתי: אנחנו, מדינת ישראל. אם נרצה להינצל ממוות, אז נתחבר בינינו והחיבור בינינו יהיה הרבה יותר עוצמתי מהחיבור שעושה הטאליבן.

שאלה: אנחנו יכולים לבנות בינינו כוח חיבור חיובי?

תשובתי: כן. מתוך מאמצים בינינו להתחבר נייצב מקום לכך שהכוח העליון יהיה איתנו, בינינו. שיהיה חיבור למען טוב לכולם, "ואהבת לרעך כמוך", ומאהבת הבריות לאהבת ה'. אז הטאליבן וכל הצרות שעושים לנו כל מיני ארגוני טרור יהיו דווקא כדי להראות לנו שבסופו של דבר כוח החיבור הטוב, עבור טובת הזולת, מנצח.

 

מתוך התוכנית "מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה", 23.8.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0Ismc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest