דף הבית / קבלה ומדע / טבע / ללמוד מהטבע

ללמוד מהטבע

laitman_2009-05-04_1871-70.jpg

עלינו פועלים שני כוחות. בתוכנו גדל האגו שלנו ומרחיק אותנו זה מזה במידת השנאה שלנו. אבל מהצד השני, ישנו כוח חיצון שנועל אותנו במעגל, ואין לנו שום בחירה.

לא בחרתי להימצא בקשר גלובלי עם כל העולם, אינני רוצה זאת – אבל כך סידר זאת הבורא. כלומר מצד אחד, מתעורר בתוכי הכוח השלילי ביחס לכולם, ומצד שני כל השאר מקיפים אותי בטבעת כל כך צפופה, שאין לי היכן להסתתר.

כך אני מוצא את עצמי תחת לחץ בין שני הכוחות האלה. זה נעשה בכוונה, כדי שלא תהיה לי ברירה. את מי שלא תשאל, כל אחד היה קורע בשמחה את כל הקשרים בין העמים, בין הציוויליזציות. אבל אנחנו עוד נגלה, שאנחנו תלויים באיזה שהן מדינות קטנות מאוד, שכביכול אינן קובעות שום דבר.

העולם אינו מצליח לגבור על איזה שהם פיראטים בסומאליה. וישנם עוד המון אירגונים טרוריסטיים דומים. למה איננו מסוגלים להשמידם? כי הכוח העליון אינו נותן לנו לעשות זאת. אנחנו כולנו תלויים זה בזה ואין איפה להתחבא.

על כדור הארץ קיימות 191 מדינות, ואנו עוד נראה אילו בעיות יתעוררו כאשר תתגלה התלות שלנו בכל אחת מהן. אנחנו לא מצליחים לגבור על שום מדינה טרוריסטית, כי אין בינינו איחוד!

אם כל העולם היה מתחבר מול איראן, היו סוגרים עבורה את כל הבנקים, היו מפסיקים לקנות ממנה נפט – וזה הכל. מה הם היו יכולים לעשות? כבר מחר לא היה להם שום דבר. היו סוגרים את כל הגבולות סביבה – אין יוצא ואין בא.

כמו הגוף שלנו כאשר חודר לתוכו איזה גוף זר, איזה קוץ, הוא מיד מבודד אותו לתוך קפסולה ומתחיל להיפטר ממנו, עד שלא פורצת מוגלה והגוף הזר הזה עם כל המוגלה יוצא החוצה.

האם כך אנחנו נוהגים ביחס לטרוריסטים? לא, כי אין הסכמה עולמית. אבל עלינו ללמוד מהטבע, מה עלינו לעשות איתם. אין צורך להשמידם. צריך רק להגיע להסכמה משותפת, שעם החלק הזה של האורגניזם הכללי אנחנו לא באים בשום מגע. ואז הם יתוקנו במהירות רבה. אין השפעה יותר חזקה מזו.

מתוך שיעור על ההקדמה לספר הזוהר, 07.02.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/y0mtN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest