לידה פתאומית

כנס חרקוב. שיעור מס' 3. שאלות ותשובות:

שאלה: האם אתה יכול לתת תמונה רגשית של לידה רוחנית, שאליה אנחנו משתוקקים בכנס הזה? מה ירגישו הגברים, ומה ירגישו הנשים?

תשובתי: בתהליך הזה אין גברים ונשים, מפני שכולנו מהווים עוּבר, שעל ידי התפתחותו משיג נפח, היקף מסוים, כלומר רצון, והוא מייצב את עצמו נכון בתוך הרצון הזה, בעזרת כל אותן הדחיפות שאותן עברנו. כשאנחנו משיגים את הצורה הזאת, אז אנחנו נולדים. גם בנות וגם בנים נולדים באופן זהה לחלוטין. לכן אין כאן שום הבדל בין גברים ונשים.

הלידה מתרחשת באופן בלתי צפוי, פתאום. קודמים לה ה"צירים", כלומר הכניסה לתוך תכונת ההשפעה והיציאה ממנה, שוב כניסה ויציאה, כמו כל הפעולות שלנו שקודמות לכל חיבור.

כדי ליצור הידמות, השתוות, חיבור של הכלי עם האור, כל הזמן דרושות כאלה "התאמות ומדידות" זה לזה. וזה נקרא דחייה או התקרבות, דחייה והתקרבות, בדומה לסוג של חיזור בעולם שלנו, פעולה מינית או ניסיונות בזמן לידת ילדים. אותו הדבר גם בעבודה הרוחנית שלנו. הכול בנוי על פעולות כאלה של הלוך ושוב, מפני שכל פעם מופיע רצון יותר גדול ומדויק, דימוי יותר נכון וכולי.

אבל בכל זאת, פעולת הלידה עצמה, היא פתאומית. היא באמת מתרחשת פתאום, כמו יציאת מצרים.

מה שנוגע להרגשה הראשונית בזמן הלידה הרוחנית, אי אפשר להעביר ולתאר אותה. מפני שאין לך שום חוויות זהות שעליהן אני יכול להסתמך, להצביע, לתת איזה רמז לטעם, להרגשה או לעוד משהו, לא. הרגשת החופש, ההבנה? מה המילים האלה יגידו לך?

ההשגה מורכבת מרגש ושׂכל, ובהם הכול מתרחש.

מתוך שיעור מס' 3 בכנס חרקוב, 17.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
להיוולד ברוחניות ללא ניתוח קיסרי
לידה: ציר הלידה הראשון
הרע מתגלה מתוך ההשוואה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TQsVe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest