לחלום למות

הערה: מדענים מאוניברסיטת גרנדה בספרד מצאו שדיכאון הוא בעיה רצינית ומורכבת הרבה יותר ממה שאנו חושבים. התברר שדיכאונות יכולים להפוך להיות סיבה למחלות שונות, החל ממחלות לב וכלי דם ועד לסרטן.

תשובתי: דיכאון נמצא ביסודם של רוב התחלואים, סבל, מחלות, ייסורים וכדומה. החומר העיקרי של הטבע האנושי הוא הרצון. רצון לא ממולא מעורר תחושת חוסר סיפוק, ומידה מסוימת של חוסר סיפוק כבר מורגשת כייסורים, עד למצב של סבל בלתי נסבל, ואף דחף להתאבדות, העיקר להיפטר מהסבל. דיכאון מהווה יסוד לכל הבעיות, והתוצאות ממנו מתגלות ברמה הגשמית, בתאים, בגוף ובכל השאר. הדיכאון מועבר לא רק לבני אדם אחרים, אלא גם לחיות הבית, שגם הן מקבלות כיום תרופות נגד דיכאון.

היום נוצרת סביב כדור הארץ מעין "חגורה" דיכאונית שמשפיעה על כולם, גם בני אדם המרוחקים אלפי קילומטרים ממרכזי דיכאון ארציים מיוחדים, מרגישים אותו. כל בני האדם על פני האדמה, נמצאים בקשר תמידי בינינו דרך המערכת העליונה, והיא אינה מספקת אותנו במלואה, מפני שהיא מצפה מאיתנו לתנועה מסוימת כלפיה. אפשר לנוע לקראת המערכת העליונה שחייבת למלא אותנו, רק דרך האיחוד בינינו, דרך הידמוּת אליה. מבלי להתאחד ולהידמות לה, איננו מושכים אלינו את האפשרות להתמלא בה, לכן ה"ברז" כביכול סגור ואנחנו לא מתמלאים. אולם, האגו שלנו גדל כל רגע ומכניס אותנו לדיכאון גדול יותר.

שאלה: אפשר לומר שהדיכאון זו קריאה של המערכת העליונה להתקרב אליה?

תשובתי: זו קריאה כדי שנבין שעלינו לגלות את שיטת המילוי.

שאלה: האם לפנינו דור של דיכאונות עוצמתיים?

תשובתי: אני חושב שלא כל הדור, אבל חלק גדול ממנו. מה גם שהאנושות נכנסת לכאלה דיכאונות, שאנשים יחלמו איך למות, ירצו להירדם ולא להתעורר ויבקשו מהרופא כדור כזה.

הערה: אבל עכשיו ממציאים המון תרופות נגד דיכאון…

תשובתי: זה לא יעזור, איננו יכולים לעקוף את התפתחות האגו, שחוסר מילוי שלו מעורר בנו דיכאון. לכן אנחנו כל הזמן נגדיל את המינון, ונצרוך סמים חזקים ומשפיעים יותר.

שאלה: איזו תרופה נגד דיכאון תפעל?

תשובתי: רק השגה של תחושה שתמלא את הריקנות חסרת המוצא שלנו, את הרצון הלא ממולא שלנו, ואת זה יכול לתת רק האור העליון. אנחנו כבר הגענו למצב הזה.

שאלה: מהו האור שיהפוך לתרופה הטובה ביותר נגד דיכאון?

תשובתי: הרגשת משמעות הקיום, השגת המשמעות הזאת, שמסתכמת בעלייה עד לדרגה שבה הרצון שלך יתמלא בהרגשת הקשר עם כולם, הרגשת המערכת האינטגרלית האחת ויחידה המלאה באור העליון. האור העליון ייתן לנו כזה סוג של מילוי, שיביא למיתוג מוחלט עם שאר הנבראים, ובסופו של דבר, עם הכוח העליון, עם הבורא.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 11.3.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/bCXQY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest