להרוויח בגדול

שאלה: מיהו מלאך המוות?

תשובתי: מלאך המוות הוא החבר שלנו, הבורא. מפני שהמצב ההפוך אליו, המצב שאנחנו מרגישים עכשיו, ממית אותנו בהדרגה. עכשיו אנחנו מתקדמים לקראת הקשר בין כולנו, וזה נקרא החופש והשחרור ממלאך המוות, כלומר הכניסה לנצחיות.

זו כלל אינה שאלה פילוסופית, אלא ככל הנראה השאלה הקשה והחשובה עבורנו: "מדוע אנחנו מתים?" מפני שהגוף הפיזי מת ונפסקים בו תהליכים פיזיולוגיים כלשהם? מה בכלל קורה כשאורגניזם כלשהו מת? זה מאוד מוזר, לא?

כל העניין הוא האגו, שתכונתו היא לבלוע, במקום להעביר דרכו הלאה. הטבע האמיתי נמצא בים של אור עליון שעובר דרכו ואינו כבה, מפני שלא קיים בו האגו שיכבה אותו. הרי שָם אני מקבל על מנת להשפיע לך, ואתה מקבל על מנת להשפיע למישהו אחר.

אם כך, האור שעובר דרכך אינו מיועד לך, אלא לאחרים, ואז אתה כל הזמן נמצא בתהליך של מיחזור האור. והאור הזה אינו נפסק לעולם ואינו מתמעט, מפני שאף אחד אינו בולע אותו. בכל השרשרת הזאת לא מופיעה התנגדות ובכך מושגת מוליכוּת-על. אם אין לי התנגדות פנימית, כל מה שנכנס אליי עובר דרכי ואינני מפריע לו לעבור.

יתר על כן, בעולם הרוחני אנחנו מגדילים את כמות האור שעובר דרכנו פי 620 (תר"ך), מפני שאנחנו פועלים מעל לאגואיזם הקודם שלנו. לכן, בסופו של דבר, אנחנו מרוויחים הרבה יותר.

מתוך ההרצאה הפתוחה בבית "קבלה לעם" – פתח תקווה, 28.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
חיים בזרם של אור אין סופי
הניצחון על מלאך המוות
להרגיש את נשימת האור

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gL3io

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest