להצליח בגדול!

להצליח בגדול!
דווקא עכשיו בשלה הקרקע להתגלותה של החכמה העליונה. המדע היחיד שמסביר את הניהול הכללי של הטבע, של החיים, החכמה שתאפשר לנו להצליח בגדול.

אחרי שלאורך שנים פיתחנו חכמות רבות ותחומים שונים במדע, בניסיון להכיר טוב יותר את הטבע וחוקיו ולחיות טוב ונוח יותר, מסתבר שלא ממש הצלחנו. ההפך, שורת משברים פוקדת את הפרט והחברה, החל מן החינוך וכלה בתחום המדיני והכלכלי, והריקנות כובשת כל חלקה טובה.

חסרה לנו הבנה כיצד הכול מסתובב, מהו החוק הכללי, והכי חשוב – איך נוכל להתאים את עצמנו אליו. הרי מי שמכיר את כוח המשיכה למשל, יודע כבר שלא מומלץ לקפוץ מהגג…

החוק הכללי של המציאות נקרא "הטבע" או "אלהים" (שלדברי המקובלים זה היינו הך, ראו מאמר "השלום", תת פרק "חיוב הזהירות בחוקי הטבע"). אם נגלה אותו, נדע בדיוק איך להסתדר בחיים.

תארו לעצמכם איך זה לקום בבוקר כשאתה מכיר את החוק הכללי שמגדיר הכול, כשאתה מבין מה כדאי לעשות וממה כדאי להימנע כי תקבל תגובה שלילית. הכול ברור לך, ואתה מתעורר לחיים כמו ילד עם חיוך מאוזן לאוזן. זהו המצב שבו מגיע לאדם לחיות.

ובעצם, למה לא? למה לא מגיע לי כל הזמן להצליח? למה כל הזמן אני חייב להיתקע בקיר, לספוג מכות ולהיתקל בבעיות על כל צעד ושעל? למה? למה אני צריך להיות בחושך?

אם אדע את החוק הכללי הזה, לא תהיה לי שום בעיה. ובטוח שאפעל לפיו, הרי מי רוצה להרע לעצמו…

לסיכום, לא חסר בעולם דבר מלבד גילוי החוק הכללי של הטבע, גילוי הבורא. יוצא שהחכמה שמגלה לנו את הבורא היא החכמה החשובה ביותר. ולכן דווקא היום, על רקע כל הייאוש והאכזבות, מתגלה חכמת הקבלה כדי להשלים הכול עבורנו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lBmkc

3 comments

  1. תע"ס חלק א' – הסתכלות פנימית פרק ט'

                    פרק ט'

    תנועה רוחנית, פירושה, התחדשות של שינוי צורה

    לג) עוד נשאר לבאר דבר הזמן והתנועה, שאנו נתקלים בהם כמעט בכל מלה בחכמה הזאת. אכן תדע, שהתנועה הרוחנית איננה כתנועה המוחשית ממקום למקום, אלא הכונה היא על התחדשות הצורה. שכל חידוש צורה אנו מכנים בשם "תנועה". כי אותו החידוש, דהיינו שינוי הצורה שנתחדשה ברוחני, במשונה מצורה כללית הקודמתו שבאותו הרוחני, הרי היא נבחנת שנתחלקה ונתרחקה מרוחני ההוא, ויצאה בשם ובשליטה לפי עצמה. שבזה היא דומה לגמרי למהות גשמית, אשר נפרד ממנה איזה חלק, ומתנענע והולך לו ממקום למקום. ולפיכך מכונה החידוש צורה בשם "תנועה".

  2. תכלית הגובה של שלמות ההשגה והדעת

    http://www.kab.co.il/heb/content/view/frame/41882

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest