דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / להפוך את ההסתר לגילוי

להפוך את ההסתר לגילוי

מיכאל לייטמן

גם עכשיו אנחנו נמצאים בעולם אינסוף. אנחנו פועלים בתוכו, אבל בזמן ההסתרה לא מגלים לנו מה בדיוק אנחנו עושים. אבל אנחנו נמצאים באותו קשר בין הנשמות, באותו הכלי המשותף של אינסוף.

ההסתר הוא רק בשבילנו. כשאנו נמצאים בעולם הזה, פירוש הדבר שאנחנו נמצאים בעולם אינסוף, אבל מרגישים אותו מאחרי חמישה עולמות, הסתרות. ולכן עולם אינסוף שאותו אנחנו מרגישים בתוכנו, נקרא העולם הזה.

בזמן ההכנה לגילוי, אנחנו עובדים נגד ההסתרה, שנקראת העולם הזה. כלומר שרוצים להגיע לחיבור, לתיקון, לגילוי, אבל לא מסוגלים לעשות זאת. כאשר המאמצים שלנו מגיעים למידה מלאה, הם הופכים לצעקה. אני דורש שיגיע האור מלמעלה ויתקן אותי!

ואז מתגלה לי המצב שבו הייתי קודם, כאילו מישהו מדליק מנורה, ואני כבר קצת רואה אותו מצב, אותו עולם אינסוף, כאילו שהדליקו נר קטן בחדר ענק. זה עולם העשיה.

לכן אתה פועל באותו העולם, עם אותם הכוחות, עם אותם הרצונות, אבל מגלים לך יותר, לפי מידת היכולת שלך לעבוד איתם יותר. שום דבר ממה שהיה קודם לא נעלם. אתה רק מוסיף בכל פעם כוח התגברות, וכך אתה הולך ומתקדם.

הגילוי הוא מצב שבו ההסתרה הקודמת כבר לא מפריעה לך. אתה יכול לעבוד באותה ההסתרה, וזה נקרא גילוי. אתה מקבל כאלה כוחות, שאתה מתמצא באותה הסתרה, למרות שהיא קיימת. אבל אתה יכול לעבוד איתה, עם הכבדות הזאת. זה אומר שעלית מעליה. ואז מגלים לך עוד כבדות, ואיתה אתה גם כן יכול להיות בקשר.

ככל שאתה עולה יותר במדרגות, כך ההסתרה נעשית יותר גדולה. ההבדל הוא רק בכך, שאחרי המדרגה הראשונה שנקראת "מחסום", אתה כבר יודע איך לעלות מעל ההסתרה הזאת, איך לעבוד איתה ואז אתה מקבל אותה. הרי אסור לבטל את ההסתרה, אחרת יתרחש קצר בין האור לרצון.

פוסטים קודמים בנושא:
הבורא מתגלה בינינו
הכל מתגלה מתוך השוואה
פוסטים נוספים במדורים: מציאות מדומה, התפתחות רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ZWZUO

One comment

  1. מצד אחד מובטחים לך תענוגים בעליה למדרגה ראשונה מצד שני הכבדה אז מה מהם נכון? מהו התענוג?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest