דף הבית / אהבה / להסתכל על הצד הטוב שבאדם

להסתכל על הצד הטוב שבאדם

שאלה: בתוכנית טלוויזיה בשם "סליחה על השאלה", שאלו אלמנות ואלמנים, "אם הייתם נפגשים היום עם בני הזוג שהלכו לעולמם, מה הייתם אומרים להם?". אלה כמה מן התשובות, "שאני אוהבת אותו מאוד, שהוא כל כך חסר לי ולילדים, שאף אחד לא יאהב אותי כמוך אף פעם, ושאהבתי אותך יותר ממה שתיארתי לעצמי. שאני אוהב אותה ומתגעגע אליה מאוד ומודה על המסע המשותף שעברנו". חשבתי לעצמי, שבטוח החיים של בני הזוג האלה לא היו תמיד שמחה וצהלה, אבל כשבן או בת הזוג כבר אינם בחיים, הם רואים הכול ורוד ומרגישים אהבה. למה מרגישים כך כשמסתכלים לאחור?

תשובתי: כי זה חוק הטבע, שמה שעברנו נכנס לתיקון. לכן גם על הדברים הכי גרועים, אנחנו כבר חושבים בצורה אחרת. זה נקרא "המתקנת הדינים".

שאלה: למה קשה לנו להסתכל על הצד הטוב שבאדם כשהוא עדיין חי?

תשובתי: כי היחסים בינינו עדיין לא הסתיימו, הם נשארים ברצון לקבל האגואיסטי של כל אחד מאיתנו, ולכן אנחנו לא יכולים לדבר עליהם בהמתקה. אם סיימתי מערכת יחסים עם אדם, זה נכנס להמתקה, וכשהן מסתיימות אז כביכול עולים לדרגת הכוח העליון, ואז אני רואה שכל מערכות היחסים שהיו, היו כביכול לטובה. בסופו של דבר, הבורא כולל בתוכו את כל היחסים שבינינו.

 

שאלה: איך אפשר להביא את כוח האהבה כשאנחנו עוד בחיים?

תשובתי: צריכים להשקיע בזה הרבה כוחות ומחשבה. כשהאחר ירגיש שאתה מוותר וגם הוא ירצה לוותר, אז מהוויתורים ההדדיים ייווצר מקום לאהבה. אתה תצטרך למלא את החלל הריק ביניכם באהבה, כי ויתרתם על האגו של כל אחד ואחד, וזה יהיה הדבר השלישי שנולד ביניכם.

 

שאלה: האם בני זוג מרגישים אחד את השני גם לאחר שאחד מהם נפטר מהעולם?

תשובתי: ודאי, זה לא שייך לגוף, זה שייך רק לרגש. רגש של אהבה שיוצא מאדם לאדם, נשאר קיים מחוץ לאדם, ולכן מה שהם מולידים הוא נצחי.

 

מתוך התוכנית "מבט פנימי – אקטואליה בראי הקבלה", 18.4.2022

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Nx3eJ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest