דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / להיפרד ולהתחבר

להיפרד ולהתחבר

הערה: נראה כי העולם מתקדם לעבר פירוד מתגבר. לדוגמא, קטלוניה מתנתקת מספרד, על פי משאל עם 50% מהספרדים תמכו בהצעה לא לשלם עבור סחורה מקטלוניה. 7.7% מהנשאלים תומכים בהחלטה של מפעלים לעזוב את קטלוניה ולהעביר את הכתובות החוקיות שלהם לשותפויות אחרות. ספרד חווה פירוד גדול מאוד.

תגובתי: תהליך זה נובע מחוסר הידיעה של בני האדם כיצד לספק נכון את הצרכים הטבעיים שלהם. הקטלונים רוצים לחיות באופן עצמאי ועם זאת הם רוצים ויכולים לשמור על יחסים טובים עם ספרד. ואילו בספרד סבורים שאם הקטלונים מעוניינים ביחסים טובים עימם, עליהם לציית להם.

הקטלונים מרגישים שכבר גדלו והתבגרו מהמצב הקיים, יש להם שפה משלהם, הם מרגישים כעם נפרד מהספרדים. הם מרגישים כיחידה עצמאית גם מבחינה מנהלית, גם מבחינה תרבותית ואפילו כלכלית ופוליטית ולא מבינים מדוע ספרד מסרבת להיפרד מהם.

עליהם להתנתק ועם זאת להישאר ביחסים נורמליים. להתנתק ובו זמנית להתחבר מעל לכל חילוקי הדעות, כדי שבמקום בו רצו להרגיש עצמאיים, יהיו עצמאיים, ובמקום שבו צריך להתחבר לתועלת כולם, יתחברו.

הערה: במקרה כזה ספרד לא מאבדת דבר.

תגובתי: נכון, אבל לשם כך עליהם להבין את התהליך שמתרחש בעולם. מאחר והאגו ממשיך לגדול באדם, עתיד להתגלות פירוד גדול יותר ויותר בהרבה מחוזות מנהליים שונים ואין מה לעשות בקשר לכך. בכל מדינה ברחבי העולם ניתן למצוא כמות גדולה מאוד של מחוזות שרוצים להפוך ליחידות מנהליות עצמאיות. יש לאפשר להם עצמאות ועם זאת ללמד אותם להיות יחד. רק חכמת הקבלה מלמדת כיצד ניתן להתחבר נכון, לכן עלינו ללמד את כולם.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן" 16.11.2017

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/REqGt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest