להיפטר מהאשליה

שאלה: לא אחת שמעתי איך שהחברים אומרים: "נו, אני אשקיע את כל המאמצים, ואם לא אשיג שום דבר בחיים האלה, אז לפחות אלך בדרך הזאת". האם זוהי פסיכולוגיה נכונה או לא? או שהאדם צריך לומר: "בחיים האלה אני אשיג רוחניות!"?

תשובתי: בחיים האלה, זה אומר במדרגה הזאת. כי מה שלא מורגש על ידינו ונדמה שנמצא מעבר לחיים האלה, זה גם כן קיום, רק במרחב אחר.

נניח, שעכשיו אני קיים בגוף ומרגיש דרכו את החיים שלי. אם בנוסף לזה, על ידי עבודה על עצמי, אני מביא את עצמי למצב שאני מתחיל להרגיש תחושות נוספות בחיים: בתכונות חדשות, ברצונות חדשים, ביחסים חדשים, בדרגה יותר גבוהה, בתכונות של השפעה, בקשר עם אחרים, אז לתכונות האלה אין שום יחס לרצון ההתחלתי שלי (לא לגוף, אלא לרצון).

ולכן אני פשוט מממש את עצמי בדרגה הבאה, בזה שבונה מעצמי יצור יותר נעלה. אם בניתי אותו, אז הרצונות של הדרגה שלי משתנים בהדרגה לרצונות נעלים יותר.

בשביל מה ניתן לנו הגוף, שבעיקרון אין לו שום קשר לרצונות? הרי היינו יכולים להימצא ברצונות מחוץ לגוף ולממשם מחוצה לו.

שאלה: לא קל לתאר את זה…

תשובתי: למה? האם קשה לך לתאר שאני נהנה מבלי להכין קפה, למזוג אותו לכוס, ולשפוך אותו לתוך הגרון, בזה שמרגיש שם איזה תענוג? זה הכול חיישנים, גורמים חיצוניים נלווים! העניין הוא אפילו לא במשקה!

אפשר להחדיר למוח שלי אלקטרודות או להלביש על הראש קסדה עם אלקטרודות ואני ארגיש את אותן התחושות. ואיפה אני באמת?

העניין הוא, שנכנסים לתוכנו כל מיני התפעלויות, כוחות שמנהלים אותנו, ונדמה לנו שאנחנו כביכול מזיזים ידיים, מדברים זה עם זה. אבל למעשה זה לא כך. החומר שניתן לנו בהרגשות אינו קיים.

לכן המשימה הראשונה שלנו זה להיפטר מהאשליה הזאת, להתעלות מעליה. אז התנועות שלנו תהינה רציונליות, ולא טיפשיות כמו אצל תינוק שמזיז ידיים ורגליים לכל עבר בהיותו לא מסוגל לשלוט בהן.

אנחנו נתחיל לעבוד ישירות עם הכוחות המעוררים אותנו, ונדע כיצד להגיב עליהם, ניכנס איתם לקשר דו-צדדי ונראה את המטרה.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 12.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
גוף ונשמה
מהי נשמה?
נשמה אחת לכולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IjLxz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest