דף הבית / קבלה ומדע / טבע / להימנע מאסון

להימנע מאסון

laitman_2010-03-12_9583-70.jpg

דעתו של ג'ולייטו קייזה, חבר לשעבר של הפרלמנט האירופאי: בשנים הקרובות על העולם מאיימת מלחמה על המשאבים. כדי להימנע מאסון, דרושה שבירה בסיסית של אתיקה צרכנית, של התנהגות. ההיסטוריה של שלושת המאות האחרונות מגיעה לסופה.

התפתחות בתוך מערכת סגורה של משאבים היא בלתי אפשרית, העולם הגיע לסוף ההתפתחות. כל המשאבים של כדור הארץ מוצו כמעט עד תום. המשבר הוא גלובאלי, אנרגטי, הפסולת בלתי ניתנת למחזור, שינינו את הנתיב של הטבע עצמו.

הדמוקרטיה הקודמת נעלמת. חצי מאוכלוסיית אירופה לא הולכת להצבעות. התנועה של החברה צריכה ללכת מלמטה. החיים צריכים להיות תחת הדגל של ההגבלה העצמית, ושינוי של עצמנו ושל אורח חיינו.

דרושה מהפכה מתורבתת, ארגונית, פוליטית, צריך להפחית את צריכת האנרגיה. היום הפרסומות והבידור מעצבים את האדם. תחילה חייבים להלאים את אמצעי התקשורת ולחנך חשיבה חדשה דרך הטלוויזיה, מפני שהיום החשיבה של הצעירים מעוצבת על ידי הטלוויזיה. חייבים להלאים את הבנקים שמדפיסים כסף, אחרת אנחנו מאבדים את הפיקוח על הכסף…

דעתי: לבעיות האלה אין פתרון המצוי בידי בני אדם בעולם שלנו. האגואיזם לא יאפשר זאת, ותתפתח מלחמה. דָרוש הסבר רחב על המשבר, ועל כך שהיציאה ממנו היא רק באיחוד. זה נשמע מאוד חסר מימוש, אבל בהשתוקקות לאיחוד משתתף הכוח העליון של הטבע. אם אנחנו משתוקקים, הוא מיישם את ההשתוקקות הזאת. רוצים לנסות? – אחרת "זה הסוף שלנו"…

ידיעות קודמות בנושא:
דרך רצופה בטעויות
יודעים מה צריך, אבל לא מסוגלים
האם ישנו מוצא?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/t4xvc

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest