דף הבית / אקטואליה / להימלט מאירופה 

להימלט מאירופה 

הערה: נער בן 16 תקף עם מצ'טה יהודי ברובע התשיעי במרסיי. כתוצאה מהתקרית, מנהיג הקהילה היהודית במרסיי מסר כי עדיף ליהודים להוריד את הכיפה, אך הרב הראשי של צרפת חלק עליו, "תמיד חבשנו כיפות ונמשיך לחבוש כיפות". גם יו"ר מועצת המנהלים של רבני אירופה, מנחם מרגולין אמר שהיהודים צריכים לחבוש כיפה בגאווה ואת הביטחון צריכות לספק להם המדינות שבהן הם חיים.

תשובתי:  לפני 70-80 שנה שמענו קריאות שיהודים צריכים להישאר יהודים עם כיפות וכל שאר המאפיינים, וזה הביא להשמדה של העם. הרי לפני מלחמת העולם השנייה ניסו לשכנע יהודים לא לנטוש את מזרח אירופה ולהישאר יהודים. כך נספו שישה מיליון. מי החזיק אותם שם עד הסוף וקרא להישאר? מנהיגי העם. אם המנהיגים היו קמים ואומרים "צריך לעזוב בדחיפות", אז כולם היו יכולים להינצל. הרי היטלר רצה להעביר את היהודים לפלשתינה, וארה"ב בהתחלה אפשרה להם להיכנס לארה"ב, אבל הם סרבו. למה? כי מנהיגי הדת עכבו אותם.

אני סבור, שקודם כל יהודי אירופה צריכים להוריד את הכיפות. בתורה נאמר שאם מאיימים עליך, אתה חייב בכל דרך אפשרית לסלק את האיום. זה נקרא "הגנה על הנשמה". שנית, אף אחד לא יגן עליהם ואם יתחילו להרוג את היהודים, אפילו לא יכתבו על זה בעיתונות.

שאלה: אז מה הם צריכים לעשות?

תשובתי: לעזוב בזמן. אם העבר לא מלמד, אז אין לי מה לומר. לכן היהודים נקראים "עם קשה עורף".

שאלה: לאן לעזוב?

תשובתי: המקום הכי בטוח עבורם זו ישראל, או לפחות כל מדינה אחרת שאפשר לחיות בה, למשל אמריקה. לאחר מלחמת העולם השנייה אירופה היא לא מקום ליהודים. זמן מה סבלו אותם שם כדי לטשטש את החטאים הקודמים שלהם, אבל ליהודים אין שם עתיד, כמו גם לאירופה עצמה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 13.1.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3zct6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest