דף הבית / חינוך, ילדים / להיוולד מקובל

להיוולד מקובל

להוולד מקובל
בעבר, עד חורבן הבית, ילדים היו נולדים בסביבה שהרגישה את העולם העליון, את הבורא, וחיה לפי חוקיו. ילדים תפסו יחסים של "ואהבת לרעך כמוך" כמשהו שמובן מאליו. הם ראו דוגמא תמידית של הוריהם, את ההשתוקקות שלהם לקשר יותר ויותר חזק עם הבורא. הם הבינו שנולדו בעולם הזה (ושהקיום בו הוא זמני) רק למען יצירת הקשר.

בקבוצת בני ברוך, מהשנים הראשונות לחייהם, ילדינו (ונכדינו) משתתפים בלימודי קבלה שמאורגנים במיוחד בשבילם. היחסים בינם לבין עצמם בנויים בהנהגת המדריכים רק לפי עיקרון התורה – השפעה ואהבה לחברים, עם הבנה מלאה שהם וכל האנשים בכלל קשורים אחד לשני.

img_3038.gif

img_3155.gifimg_3011.gif

הלימודים מתרחשים פעם בשבוע בערב, ומשך כל היום בשבת. הבנים באים עם אבותיהם לשיעור לפנות בוקר ונשארים לכל היום. עורכים להם קורס מיוחד. פעם בכמה חודשים אני מעביר שיעור לכל הילדים.

זה תענוג לראות ולשמוע אותם, את שאלותיהם, ותשובותיהם, לצפות בעיצובה של זווית ראייה חדשה לגמרי אצל האדם המתבגר. אנו לא תופסים מה זה לקבל בשנות הילדות את התמונה האמיתית של העולם, להבין את סיבתו, משמעותו ומטרתו – התמונה הזאת נספגת בתודעת הילד ונשארת בו, כטבעו.

לפי התנהגותם היום-יומית ביחד ולחוד, אצלנו ומחוץ לבני ברוך, בגני הילדים ובבתי הספר שלהם, רואים שהם מתנהגים אחרת, מתוך עדינות פנימית מיוחדת – רוחניות. הידמותם לכוח העליון מהווה ערובה להצלחתם ולשלומם בעולם שלנו.

הנה שני קטעים קצרים מתוך שיחתי עם הילדים בחול המועד פסח:

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3lpB9

One comment

  1. תלמידת בני ברוך,מעורבת דרך האינטרנט בכל התהליכים,כולל שיעורי הלילה,ומרגישה מזה זמן רב,שמצאתי את מקומי ,והלב מיתרחב עם כל שיעור וכל למידה,הן עם עצמי והן עם הקבוצות.

    גם ילדי מעורבים כל אחד על פי צרכיו הוא בחומרים האלו,אחת מבנותי,היא,לילך בשן,אשר החלה לכתוב חומרים לירחון של בני ברוך,

    ועוד…אני מודה לבורא על שזימן לי ולנו את המקום והאדם הנהדר הזה,הרב לייטמן.יהיו מעשיו מבורכים ומשופעים בהמון רב.

    ובא לישראל גואל.

    תודה .ג'ויה עדי.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest