להידבק במקור

laitman_2008-04-25_3569-70.jpg

הקשר עם המורה והקבוצה מאפשר לך פעם אחר פעם לגלות את יחסך לבורא. אתה עובד ישירות מול הקבוצה, וביחס למורה חייבים לרומם את חשיבות דבריו, את חשיבות המסר שהוא מעביר. כי אחרת לא תהיה מסוגלים לשמור על הכיוון.

מלבד הבירור התיאורטי, חשוב גם היישום המעשי שבינתיים "צולע". בנוסף לכך על התלמיד להיזהר מזלזול בקבוצה ובמורה. דבר זה ללא ספק שולל ממנו את האפשרות להתקדם, מרחיק אותו מהמטרה לשנים רבות. אני מצטער מאד כשאני רואה מקרים כאלו. זלזול הוא דבר טבעי, אך כשהאדם אינו נלחם בו, זו בעיה גדולה. כאן טמונה האפשרות לברר, כיוון שמידת הזלזול במורה ובקבוצה היא במידה שווה לזלזול בבורא. רק שביחס לבורא היא נסתרת. אם האדם אינו נלחם בזלזול, אינו מתגבר עליו, אז הוא "עף" לאחור במידה כזאת שחבל שהוא בכלל נמצא בדרך הרוחנית. נדמה לו שהוא מתקדם, ואם היה נמצא מחוץ לקבוצה הוא היה מבין שסטה מהדרך. אז הוא היה עושה חשבון נפש עם עצמו על כל המתרחש והיה חוזר למסלול. זלזול הוא הגרוע מכל. חבל על האנשים שדבר זה מכשיל אותם בדרכם.

אסור לזלזל במקור. להיפך, עלינו לדבוק במקור כמה שיותר, בלב ובנפש. כאן נחוץ שיתוף פעולה וחיזוק החיבור. זה יתגלה יותר ויותר. בשנים הקודמות לא היינו מחוברים חזק, לא הבנו שעלינו להתחבר בנשמות, והמצבים הנוכחיים שלנו מחייבים אותנו לכך. כרגיל, תהיינה בעיות, קשיים, התקררות, זלזול. עלינו לעבוד עם החומר הזה ולהתעלות מעליו.

מתוך שיעור על מאמר "כל המצטער עם הציבור", 19.11.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mvS49

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest