להגיע לתחתית

laitman_2010-03-12_9583.jpg

בעל הסולם, "מצוה אחת": "עיקר ההצלחה הנבואי הוא להמשיך, אור העליון, עד לדרי מטה, והמורידו ביותר למטה, הוא המצליח ביותר".

זה מאוד חשוב, כי התיקונים נעשים מהקל אל הכבד. השכבות הקלות של הכלי השבור כבר תוקנו בדורות הקודמים, ואילו אנחנו נמצאים בדור שמתחילים לתקן את השכבה הכי תחתונה, העבה והגרועה ביותר, שאליה אנחנו משתייכים.

הרצון לקבל הכללי מתחלק לחמש דרגות (0-4) לפי מדרגות העביות, כלומר ה"עובי", עומק הרצון. נסמן אותם על ציר הזמן, לפי הציר שבו אנחנו עושים את התיקון שלנו, כמו שנאמר מהקל אל הכבד. מכאן נובע העיקרון שנקרא "ירידת הדורות": לפי האגו שלו, כל דור גרוע יותר מהדור הקודם. בסופו של דבר אנחנו מתקדמים מה"רשימות" הקלות לקשות.

ולכן, היום הגיע השלב הסופי של "דור המשיח", התיקון של השכבות האחרונות של הרצון לקבל. כמובן שזה קשה. בעולם שורה האגו, האנשים אינם מתחשבים זה בזה, מתרחקים זה מזה: אדם מאדם, גבר מאישה, ילדים מההורים. מדינות, עמים, הכול מתפורר, מתפרק.

ולכן נאמר: "עיקר ההצלחה הנבואי, הוא להמשיך אור העליון עד לדרי מטה. והמורידו ביותר למטה, הוא המצליח ביותר". ולכן גם אנחנו צריכים "לרדת" אל העם, להגיע לעם, לא רק לאלה שמנהלים חיים טובים, אלא לאנשים עם התכונות הגרועות ביותר, עם ההתנגדות הגדולה ביותר. אנחנו משתדלים להגיע לכולם ולהסביר להם על המסר שלנו, כמובן בהתחשב בנסיבות שקיימות במקום.

ובזה תלויה ההצלחה שלנו. היא נמדדת דווקא בזה, עד כמה עמוק למטה אנחנו נוכל להגיע. בעל הסולם כותב על זה בהקדמה לספר הזוהר, אות ס"ג: "בדורנו זה, שהגם שמהות הנשמות, היא הגרועה שבמציאות, עם כל זה, המה המשלימים את פרצוף העולם ופרצוף כללות הנשמות מבחינת הכלים. ואין המלאכה נשלמת, אלא על ידיהם".

מתוך שיעור בנושא תפקיד ישראל כלפי העולם, 11.04.2012

ידיעות קודמות בנושא:
אל תברח מהחברה
משרתי העם
מי שנמשך כלפי מעלה – בו תלוי כל העולם!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/axQxo

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest