להגיע לרגש

שאלה: כיצד אפשר להגיע לרגש מהטכניקה של ה"פתיחה לחכמת הקבלה"? בראש כל הזמן מופיעים שרטוטים, אני לא מבין כיצד להעביר את זה לרגשות.

תשובתי: זה יקרה בהדרגה, תמשיך לנסות ולהרגיש אותם, עליך לעבור משרטוט לרגשות. תיקח שרטוט כלשהו ותתחיל לראות מה בתוכך מסמל הקו שהולך כלפי מעלה או כלפי מטה. כלפי מעלה, זו השפעה, כלפי מטה, זו קבלה, כלפי מעלה זו שמחה, כלפי מטה זו עצבות, כלפי מעלה זה קשר גדול יותר עם החברים, כלפי מטה, קשר קטן יותר עם החברים. תתחיל להרגיש את זה בתוכך.

תרחיב את הכלי שלך, בינתיים הוא בסך הכול בגודל של נקודה. תתחיל לנפח אותה, כדי שהיא תקבל נפח מסוים ובתוך הנפח הזה תרגיש כל מיני תופעות. איני יכול לייעץ שום דבר אחר.

שאלה: ואיפה כאן העשירייה?

תשובתי: תחילה תעשה את זה בתוכך, ורק אחר כך עם העשירייה. קודם כל עליך להבין מה מסמלות כל ההגדרות הקבליות: צמצום, מסך, אור חוזר, אני עם החברים, אני ללא החברים, אני מתנתק מעצמי ונכנס לתוך החברים, כל החברים מתנתקים ממני ויחד אנחנו יוצרים משהו חדש משותף שהופך ליחידה אחת רוחנית וכולי. תשתדל להרגיש את זה.

שאלה: כאשר אנחנו קוראים, או שאתה מסביר משהו, אני מיד מצייר במחברת שלי שרטוט האם צריך להמשיך בזה?

תשובתי: תמשיך, זה לא מפריע. אבל אחר כך תשתדל, כשאתה מביט על השרטוט הזה, לברר אותו ברגשות. כמו מוזיקאי שמביט על תווים ויכול לשיר. דרוש לנו דקדוק רוחני, שיעמיד את המילים של המקובלים במצב שווה ערך עם הרגשות שלנו.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 04.04.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lxtJl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest