דף הבית / חינוך, ילדים / להביט קדימה

להביט קדימה

Laitman_2011-09_6649.jpg

עלינו להבין שהוכנה לנו התפתחות טובה, מצוינת. כנגד האגו ההרסני שלנו, קיבלנו תוספת חכמה. שני הכוחות הללו בתוכנו יכולים לעזור לנו להתקדם. יש לנו כאן הזדמנות להבין היכן נמצא חופש הבחירה שלנו. הוא נמצא בדיוק באמצע, בין שני כוחות אלו.

מצד אחד יש לנו את כוח הרע, ומהצד השני, יש לנו את הכוח "הטוב" של השכל, שתפקידו לעזור לנו. כי אנחנו, בני האדם, מאוד מעריכים ומכבדים את החכמה.

בין הטבע הרע ובין השכל הישר – שם אנחנו יכולים למצוא את הדרך הנכונה, שטובה לנו, וגם טובה לטבע, לדומם, לצומח ולחי, לאקולוגיה.

אנחנו ניכנס להרמוניה כללית עם כל צורות החיים, עם הטבע הכללי.

כל הייסורים שאנחנו עוברים הם, בעצם, הזמנה להפעיל את חופש הבחירה שלנו. להשתמש בצורה נכונה ומאוזנת בשני הכוחות העומדים לרשותנו.

עוצמת השכל מאפשרת לנו לרסן את האגו שלנו ולשלוט בו נכון. אסור בשום פנים ואופן להרוס אותו, כפי שזה נהוג בטכניקות ובאמונות שונות.

עלינו להבין, שאין רע בטבע. רק במידה שאנחנו לא משתמשים בכוח החיובי, השלילי הופך לרע. ולכן, עלינו רק ללמוד להשתמש בו.

אסור לשפוט את התוצאות לפי השלב הנוכחי. כבר נאמר: "אל תראה דבר לשוטה באמצע מלאכתו". במילים אחרות, אין להצטער באמצע הדרך, אלא להיפך. כי בכך שאנחנו מצטערים, אנחנו דומים לשוטים.

להיפך, עלינו לראות את התמונה הנוכחית כשלב בדרך. כשהשאיפה הוא לקראת המטרה. עלינו להבין, שכל שלב בדרך, הוא הכרחי להשגת המטרה הנפלאה הזאת.

היא מאירה לנו מרחוק, ואנחנו מתקרבים אליה, מתקנים יותר ויותר את חיינו. באמת מצפה לנו עתיד טוב.

ולכן, אסור להתייחס בצורה רעה לטבע, לעצמך ולאחרים. אסור להציב דרישות וטענות בלתי מוצדקות, אסור לבקר, לבוז ולשנוא ללא הבחנה.

צריך להבין שכולנו עוברים את שלבי התהליך הזה ועלינו לעזור אחד לשני, כמו אנשים שהלכו לאיבוד במדבר, ובלי עזרה הדדית, לא יצאו משם.

דווקא תיקון הדדי, עזרה הדדית, יובילו אותנו למטרה הנפלאה.

מתוך שיחה על החיים החדשים מס' 10, 08.01.2012

ידיעות קודמות בנושא:

אל תסחור בחכמה
כאשר כל העולם ידרוש
השוויון קשה מנשוא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iG2pW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest