דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / להביא את הרצון לעליון!

להביא את הרצון לעליון!

מיכאל לייטמן

כידוע מחוכמת הקבלה, כל העבודה מתרחשת חצי מלמטה וחצי מלמעלה. בעבודה הרוחנית זה נקרא "מחצית השקל". כלומר, החצי הראשון מתרחש בעבודה כשאנחנו מכינים את הרצון (הכלי) שלנו ומביאים אותו לעליון, והחצי השני מתרחש מלמעלה. בדרך זו אנחנו מגיעים לעבודה משותפת.

אותו הדבר קורה כשקוראים את ספר הזוהר. כבר לא קיימת אותה ההתפעלות שאיתה התחלנו ללמוד את ספר הזוהר, וכשהגענו בפעם ראשונה לחוכמת הקבלה, אך חייבים לזכור ולראות שבעזרת העבודה שלנו אנו כל פעם מפסלים ובונים את הכלים שלנו, את הרצונות שלנו, של הסביבה, ובזכות זה מעלים את החשיבות של ההתקדמות הרוחנית.

בזמן שאנחנו כבר לא משתוקקים לרוחניות, דווקא אז ניתנת לנו ההזדמנות להבין שאנחנו צריכים להוסיף משהו מעצמינו. ואם אין הבנה אז זאת ההזדמנות לדרוש אותה, אם אין רגש, תשתוקק להשיג אותו ותרצה שהוא יבוא מלמעלה ולא מתוכך.

הרי אנחנו רוצים משהו חדש, רגש עליון, אז כדי לרכוש את זה ניתנת לנו הזדמנות להגיע לתפילה. לכן כאשר אנחנו מרגישים חיסרון בטעם, ברגש ובהבנה אנחנו משתוקקים להשיג את זה. וברגע שמשיגים את הצורך ואת הרצון, מגיע המילוי מלמעלה.

בעולמינו הגשמי כדי לקבל מילוי מלמעלה אנחנו צריכים לעבוד בשביל לרצות, כמו שאנחנו עובדים כדי לקבל משכורת. ובעולם הרוחני אין צורך לעבוד בשביל זה, מכיוון שהאור העליון נמצא במנוחה מוחלטת, כמו שכתוב בספר ישעיהו: "יותר ממה שהעגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להניק".

כל העבודה שלנו היא על הרצון לקבל מילוי. עלינו לרצות להרגיש את כל השפע שהוכן למענינו, כלומר השפע הקיים מסביבנו שהוא בלי הגבלות ואז נוכל להיות במנוחה מוחלטת.

מתוך שיעור מספר הזוהר, 07.01.2010

רשומות קודמות בנושא:
עבודת הבורא
אנו צריכים לעבוד אך ורק על הרצון
אין זו עייפות אלא חוסר רצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sbSkN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest