דף הבית / חכמת הקבלה / גלגול נשמות / לגוף אין שום קשר

לגוף אין שום קשר

laitman_2009-08_5961-70.jpg

שאלה: למה מקשרים מצוות עם תיקון הגוף?

תשובתי: מובן מאליו, שאנחנו לא מתקנים את הרגליים והידיים שלנו. מדובר על "גוף של האובייקט" – הנשמה, כלומר על רצון, או על חלקי נשמה – רצונות נפרדים.

רצונות הנשמה נבדלים מרצונות שלנו בכך, שהם מעוצבים לכיוון הבורא – לנצל עצמי להשפעה, למילוי הבורא. לגוף הגשמי אין שום שייכות לכך.

אנחנו יכולים להחליף ולקטוע את איברי הגוף, ולבצע עירויי דם, אבל בבית החולים לא עושים בדיקה של תורמי האיברים על היותם "צדיקים", ולכן קיימת אפשרות שאנחנו מקבלים חלקי גוף או דם של איזה רשע… סביב הבלבול של הגוף הרוחני עם הגוף הבשרי שלנו נולדו כל המיסטיקות , אגדות נוראיות וסיפורי אימה דתיים !

ולכן, תחת השם מצוות, מתכוונים לתיקון הרצונות, ולא לגוף הבהמי. גופים, שבהם אנחנו קיימים חיוניים רק כדי שנתקיים גופנית. וכאשר מופיע בין שאר הרצונות של העולם שלנו, עובר של הנשמה – נוצר הרצון לגלות את הבורא, לפתח אותו עד דרגת הבורא.

לכן למנהגים ולדתות אין שום יחס לתיקון הנשמה. כל בני האדם בעולים יכולים להישאר בדתם ובמנהגיהם – ויחד עם זה מתקנים את הרצונות שלהם, כדי לאהוב את הזולת, כמו את עצמם. הבשר לא ישתנה עקב כך..

בפעולות מכאניות אין שום דבר רוחני. טוב מאוד אם הם נרגעים, אם יוצרים צורת חיים נוחה.

אבל אל תלך שולל, בכך שאתה חושב שבעזרתם אתה מתקן את הנשמה ורוכש לעצמך "עולם הבא".

כי הרי העולם הבא – זה גילוי הבורא. אם לא הכנו לכך את הנשמה, אז אין במה לגלותו, לא לפני ולא אחרי המוות של הגוף הבהמי.

הגיע הזמן להוריד את הרעלה מהעיניים, כדי שבני האדם יבינו שבכל החיים שלנו על פני כדור הארץ יש רק נקודה רוחנית אחת, "נקודה שבלב", נקודת הכניסה לעולם הרוחני.

מתוך שיעור "פתיחה לספר "פי חכם" ", 13.11.2009

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hW3Ie

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest