דף הבית / המשבר ופתרונו / לגבי הקומוניזם

לגבי הקומוניזם

ידיעה: האידיאולוגיה של סדר החיים החדש היא, שהאדם זכאי לקבל אבטחת הכנסה בסיסית חודשית. בשוויץ נערך אוסף חתימות עבור ההסכמה להצעה הזאת (משאל-עם).

בכללות, זהו בעצם עיקרון החיים החדש, גרסה שונה של התפתחות האנושות, כלכלה שונה, מדינה שונה. מאחורי הרעיון הזה עומדים פעילים מהרשת הבינלאומית (BIEN Basic Income Earth Network), שבה משתתפים 17 ארגונים לאומיים מאוסטריה, אוסטרליה, הולנד, ארה"ב, אנגליה, גרמניה.

הנהגת הארגון מורכבת מפרופסורים מהאוניברסיטאות הטובות ביותר בעולם (הכנס הבא יערך בשנת 2014 בקיץ).

הארגון BIEN מפתח את האידיאולוגיה של מבנה החיים המחודש, אשר מציע לכל אדם את הזכות לקבל אבטחת הכנסה חודשית. אף על פי שהעולם משתנה, אך העבד הרומאי וגם העובד של היום כבולים לעבודה במשך כל חייהם, משקיעים בה את השנים הכי יפות של החיים, עובדים משום שאחרת לא יוכלו לשרוד, חיים תחת איום של עונש (פיטורים), מעבירים את כל החיים כעבדים בשוק העבודה.

אפשר לבטל את העבדות רק אם לספק לאדם הכנסה מובטחת, שתיתן לו זכות בחירה חופשית של החיים האישיים הייחודים שלו. חייבים לשלם לכולם, ללא קשר לאופי, השקפות, מעמד. לא מדובר בתמיכה לשכבות החברתיות החלשות, אלא בזכותו של כל אדם ואדם לקבל הכנסה בסיסית.

התייחסותי: כל זה יצליח רק בכפיפות לתנאי אחד: כל האזרחים חייבים להקדיש את כל זמנם הפנוי לחינוך האינטגרלי. אחרת הם לא יקבלו שום הכנסה. אם הכלל הזה לא יבוצע, החברה תהפוך לחברה של חָיות במשך זמן קצר. אין משהו שמזיק לאדם יותר מאשר הבטלנות, וכל שכן הבטלנות ההמונית.

ידיעות קודמות בנושא:
כלכלת המתנות
הקצבאות הסוציאליות הרסו את הכלכלה
כיצד לצמצם את רמת העוני?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nOmIp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest