לב מומס

לשלוח ללב החבר את חיצי האהבה אתה צריך בכוונות הפנימיות שלך, ובצורה החיצונית אני פשוט צריך להראות לכולם כמה אני מתלהב מהרוחניות ולהשתדל לעורר אותם לאותו הדבר. אך בפנים, בתוכי, אני כל הזמן צריך לחשוב כיצד לחדור ללב החבר.

ודאי שלא יזיקו כאן גם מתנות גשמיות, רק שהן לא יבואו במקום המאמצים הפנימיים שלי, הרצון האמיתי שלי להתחבר. הרי כל העבודה שלנו היא לעורר בתוכנו את הכוחות הפנימיים – את רשת הכוחות, כלומר את שדה הכוח האחד של הבורא שאיתו אנחנו רוצים להתחבר, להתכלל פנימה, כדי לחדור באופן כזה לכל הלבבות, לכל הנשמות.

גם מתנות חיצוניות יעזרו, אך המטרה העיקרית היא להשתדל להתכלל במערכת שמקשרת ומחברת אותנו זה עם זה ושם לגלות את הקשר שלנו – לחדור לתוכו. זה נקרא לחדור לליבו של החבר.

ככל שאני רוצה להיכנס עמוק יותר לתוך ליבו של החבר – כך אני ממיס יותר את הלב של עצמי. וככל שהוא הופך להיות רך יותר, כך אני מגלה יחד עם זה שגם ליבו של החבר נפתח יותר ויותר ואני כבר יכול להיכנס לתוכו ולהתמזג איתו לכדי לב אחד.

כשאני רק מתחיל לעבוד עם ליבו של החבר, נדמה לי שזה מישהו זר לי. אך בהדרגה אני מתחיל לראות, שאין זה אדם זר, אלא כור היתוך שבו אני יכול להתיך את ליבי. כשאני פונה אליו ורוצה להתחבר, אני מבצע עבודה על הלב שלי. אני תלוי בחיבור הזה לא בו ולא בכמה הוא נפתח אליי, אלא בלב שלי, באיזו מידה הצלחתי לרכך אותו כדי שהוא יוכל להיכנס לתוך הלב ה"זר".

ובסוף העבודה אני מגלה שאין את הלב שלי או את הלב שלו אלא יש רק מקום אחד, רצון אחד, לב אחד, שמלכתחילה היה כזה, רק שלי היה נראה שאלה לבבות נפרדים, זרים ושונים, שהיו רחוקים זה מזה.

מתוך שיעור על מאמר מהספר "שמעתי", 12.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הלבושים היקרים של האהבה
כיצד להמיס את לב האבן
נקודת ההיתוך של הלב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/T0X6s

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest