דף הבית / קבלה לעם / שיעור הקבלה היומי / כשתפילותינו ייענו

כשתפילותינו ייענו

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

כל סוגי התובנות הקיימות בעולם נחלקות לדרגות ההוי"ה, בהתאם לד' בחינות דאור ישר – כל תכונה, פעולה, קביעה וחתך:
דרגות – 0 – 1 – 2 – 3 – 4 (שורש – א' – ב' – ג' – ד').

ניתן להכליל את החלוקה הזו על כל המציאות:
הוי"ה – קוצו של י' – י' – ק' – ו' – ק'.
ספירות – כתר – חכמה – בינה – זעיר אנפין – מלכות.
חושים – ראיה – שמיעה – טעם – ריח – מישוש.
פרצופים – גלגלתא – ע"ב – ס"ג – מ"ה – ב"ן.
עולמות – אדם קדמון – אצילות – בריאה – יצירה – עשיה.
אורות – נפש – רוח – נשמה – חיה – יחידה.
ארבעה יסודות הטבע – אש – רוח – מים – אדמה.

התפילה שלנו חייבת להיות תמיד כלולה מתפילת הכלל, עבור הכלל, תפילת הרבים. היא צריכה לכלול בתוכה את כל הדרגות, כל המדרגות, הוי"ה שלמה. אם האדם סתם צועק עבור משהו, זו לא דוגמה וצורה לתפילה. בקשתו צריכה לכלול בתוכה את הבנתו והרגשתו, העבר, ההווה והעתיד. אם הוא פונה דווקא באופן הזה, אז תפילתו תהיה באמת בוגרת, בשלה והוא יקבל תשובה.

ספרו של בעל הסולם "בית שער הכוונות" מאופיין בדיוק בגישה הזו, מבט גלובלי על כל הבריאה, על כל המציאות. הוא אינו חוקר חלקים קטנים ופרטיים, אלא מסביר כיצד לחברם יחד.

ספר "תלמוד עשר הספירות" עושה אנליזה (פירוק) היכן שהכלל נחלק לחלקים, והספר "בית שער הכוונות" עושה סינתזה (חיבור), היכן שהחלקים מתחברים לשלם אחד וכולל.

מתוך שיעור על הספר בית שער הכוונות, 02.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
בית שער הכוונות
זה לבטח יקרה לך!
תפילת רבים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dXr23

One comment

  1. חברי הכלי היקרים

    מכיוון שאני יודעת שתפילות אכן עובדות, בכך שכשאני מתפללת בכוונה עבור מישהו אחר, ואני שולחת לו אור ואהבה, זה עובד, במיוחד אם הוא מבקש זאת, אני כל הזמן מתפללת עבור הכלי העולמי והצלחתו, יחד עם זאת הרצון הכי חזק שלי הוא להיות איתכם בגוף ובנפש, כעת אני איתכם בנפש ובמחשבה כל הזמן.., ישנן הפרעות שמונעות ממני להתגייס לכוח ההפצה באופן גשמי ולהיות חלק פעיל פיזית מהכלי העולמי, הייתי מבקשת מחברי האמיתיים, ממכם להתפלל עבורי, בשליחת אור ואהבה שאהייה מוכנה ושתיפתח בפני הדרך להיות איתכם ולהשתתף בהפצה ולעזור ולתרום את חלקי במפעל ההפצה, מצאתי שאני מצליחה להתפלל עבור אחרים אך עבורי אינני מצליחה לעשות זאת ולכן אני מבקשת זאת ממכם, אני רוצה להיות כלי מועיל שדרכו תעבור החוכמה הזו לכלל האנושות, ולהיות איתכם בגוף ובנפש, להגיע למקום שבו אוכל לתרום הכי הרבה, לתפקיד שאיתו אוכל לעבוד בהכי הרבה תועלת.

    אנחנו לומדים חוכמת הקבלה, איך לקבל והייתי רוצה ללמוד לקבל את תמיכתכם שכן מצאתי שהכי קשה עבורי זה לדעת איך לקבל.. כשאדם צריך זאת ולכן זה המבחן שלי

    בתודה ובאהבה

    בר

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest