כשנתעורר……

שאלה: מה עושה הנשמה בזמן שאנחנו מחנכים ילדים, הולכים לעבודה, לומדים ומשתעשעים?

תשובתי: את כל הפעולות שבעולם שלנו אנו חווים רק בתודעה. לכן נאמר, שכאשר אנחנו ״חוזרים״ לעולם העליון, אנו מבינים שכל מה שחווינו בעולם הזה, היה כמו חלום.

שאלה: במה נעסוק כש״נתעורר״ מהחלום?

תשובתי: ״להתעורר״, זה לרכוש תודעה אמתית. אנו נעסוק אז ביצירת הנשמה, כלומר באיחוד, על מנת שבחיבור ובאיחוד בינינו, כמו בגוף אחד שנקרא "אדם", נשיג את הבריאה האמתית, את העולם האמתי, את הנצחיות, את המצב המושלם. במילים אחרות, נתחיל ליצור את המצב הריאלי, האמתי מעל מצב החלום.

שאלה: מה זה המצב הריאלי? במה בני אדם עוסקים בו?

תשובתי: לא בני אדם אלא נשמות, כלומר, רצונות מתוקנים הפועלים בהשפעה הדדית. אותם רצונות מתחילים להרגיש את הכוח העליון היחיד שקיים בהם (את הבורא), מפני שהם הופכים לרצון אחד יחידי. בכך שהם ״עולים״ מעל הדחפים האגואיסטיים "לחטוף הכול לעצמם" לכוונה "לתת ולהשפיע הכול לאחרים", אותם רצונות נקשרים בצורה הדדית. כתוצאה מכך שאנו נכללים בבורא, למעלה מהרצונות האגואיסטיים שקורעים אותנו לגזרים, אנו משיגים את הכוח העליון, את השלמות שלו, את האחדות, הנצחיות והופכים להיות כמוהו. זוהי מטרת ההתפתחות שלנו.

בכל המדרגות הרוחניות הנשמות שלנו עוסקות רק באיחוד ביניהן. ניתן להבין הלכה למעשה ולהפנים את השיטה הזאת ב״עשיריות״. לכן אני מציע לכולם להצטרף אלינו ובשום אופן לא לפספס את הלימודים המעשיים בחכמת הקבלה, זה הדבר החשוב ביותר. כדאי לחיות 21 שעות ביממה, רק כדי להימצא שלוש שעות עמנו בלימודים.

מתוך שיעור וירטואלי, 6.11.2016

 

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/gLDTF

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest