דף הבית / המשבר ופתרונו / כרכרת המשאלות

כרכרת המשאלות

הערה: כבר שמונה שנים מתגלגלת "כרכרת המשאלות" בכבישי ישראל. מטרתה להגשים את משאלותיהם של חולים במחלות קשות, חלקם מרותקים למיטות. מדובר בעיקר בילדים, למשל לילד מתורכיה היתה משאלה לראות את מסגד אל-אקצה, אז הביאו אותו לכאן לראות את המסגד המפורסם. ילדה אחרת רצתה לראות את הים, לקחו אותה לים. במודעה נאמר, שבעקבות הגשמת המשאלה וברגע הגשמתה, האדם מתחיל פתאום להרגיש נפלא ונדמה כי המחלה מתחילה לסגת.

תשובתי: כאשר אדם יודע שלא נשאר לו זמן רב לחיות, צריך לעשות מאמץ מקסימלי כדי לקרבו לבורא. לקרבו לבורא אמיתי ולא לאותם מיתוסים שהמציאו הדתות השונות, כל אחת לפי הסגנון שלה. צריך להסביר לאדם בצורה נגישה ובאופן מקסימלי את מהותה של מטרת הבריאה, כך שהוא יוכל להבין אותה ולבצע בתוכו תיקונים גדולים. אדם במצב כזה יכול להבין את הנפח של הפנייה הזאת אליו וגם את יכולת פנייתו אל הבורא.

שאלה: דווקא מתוך המצב הדרמטי הזה?

תשובתי: כן, מפני שהגורם העיקרי שבגללו אדם פונה לבורא, הוא מתוך פחד. המצווה הראשונה היא ״יראה״, פחד בפני הבורא ואחר כך על פני ההרגשה הזאת נבנית המצווה השנייה, מצוות ה״אהבה״. שתי המצוות אינן מבטלות זו את זו, אלא תומכות באופן קבוע זו בזו. כאשר אצל האדם מופיע רגש של יראה, צריך להראות לו שהוא נובע מהבורא בכוונה, כדי לאפשר לו להתעלות מעל הפחד ולבנות יחס של אהבה. אז, הוא מצדיק את קיומו ונכנס למצב עליון, לעולם עליון שונה לחלוטין.

הערה: אז זה כבר לא הופך לרצון האחרון.

תשובתי: זה כבר גן עדן. זה כבר לא געגוע לעולם שהולך ונעלם, אלא להיפך, האדם מתקדם ברוגע וכך נכנס באמת למצב העליון הבא.כדאי לערוך קורסים כאלה עבור חולים שלא נותר להם זמן רב לחיות, אבל לא לצורך פרידה מהחיים, אלא לצורך כניסה לחיים עליונים, אמיתיים. האדם היה תופס הכול בצורה שונה לחלוטין והיה נפרד בשמחה וברוגע מהעולם התחתון הזה, מפני שניצל את מצבו לצורך עלייה רוחנית. אפשר לעשות זאת מהר, ממש תוך כמה שבועות.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 16.3.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0NtzT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest