דף הבית / משבר עולמי / כנס הרצליה – 2-4.02.2009

כנס הרצליה – 2-4.02.2009

photo_rav_gh70_299.jpg

מן העיתונות: כנס הרצליה התשיעי בנושא "מאזן החוסן והביטחון הלאומי" ייערך בתאריכים 2-4 בפברואר 2009 תחת הכותרת: "מדיניות, מדינאות ומנהיגות לעיתות מבחן "סדר היום הלאומי והבינלאומי נתונים לתמורות כתוצאה מהמצב הנוכחי באזורנו, המשבר הכלכלי העולמי המחריף, חילופי הממשל בארה"ב והבחירות הכלליות המתוכננות בישראל. על רקע זה, יש מקום לבחינת המצב, לעריכת מאזן החוסן והביטחון הלאומי, תוך דיון לגבי הצפוי והרצוי לישראל.

נושאי הכנס:

  • ההתמודדות מול חמאס וחיזבאללה, אשר נתמכים על ידי איראן.
  • אלטרנטיבות ועמדות מדיניות בהסכמי שלום עתידיים.
  • התמודדות עם המשבר הכלכלי הגובר.

חיזוק ארבעה עמודי התווך של היציבות הישראלית הלאומית:

  1. חינוך – התקדמות המהפכה הדיגיטלית.
  2. עידוד המדע הישראלי ותרומתו לשוק.
  3. רפורמות בצורת הממשל ובממשלה.
  4. חיזוק קשרי ישראל עם התפוצות.

התייחסותי: בינתיים, אף אחת מהבעיות – לא רק שלא מתקרבת לפתרונה, אלא אף מחמירה. חוסר ההבנה של התפקיד שלנו בעולם מוביל להמשך הרס המדינה והעם.

עם ישראל יכול להתקיים רק במצב של "ואהבת לרעך כמוך". בתנאים הללו הוא נוסד לפני 4500 שנה על ידי אברהם ותלמידיו, ברגע שנפלו מדרגה זו לדרגת "שנאת חינם" הפסיקו להיות עם וגורשו מארצם.

במאה העשרים חזרנו לכאן, אך כמו שאומרת הקבלה, רק בתנאי שנשקם את עצמנו לפי התנאי של "ואהבת לרעך כמוך", ובכך שוב הופכים לעם. אם אנחנו לא מקיימים את התנאי הזה, אז יזרקו אותנו שוב מארץ ישראל, כי אנחנו לא מתאימים אליה. זה צריך להיות הנושא של כנס הרצלייה!

בדיוק באותו הזמן, בין ה2-4 בפברואר, יערך גם הקונגרס שלנו, שבו אנחנו מתאחדים בפועל למיני-אנושות אחת. הדבר יעורר שינויים ענקיים בעולם, כי מבחינה איכותית האיחוד שלנו הוא האיחוד עם ההשפעה החזקה ביותר על העולם!

"תפקיד ישראל" מתוך הספר "מגדל בבל – הקומה האחרונה"

פוסטים קודמים בנושא:
למה מדינת ישראל חייבת "לא לנצח"
המלחמה
הביטחון שלכם בידיכם
לא יהיה צורך במלחמות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VudTb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest