דף הבית / משבר עולמי / כל האנושות נמצאת בגלות

כל האנושות נמצאת בגלות

laitman_2009-05-28_0097_70.jpg

היום כל האנושות בשלמותה, נמצאת קרוב מאוד ליציאה ממצרים. יותר ויותר בני אדם מרגישים בנחיצותה של הערכה מחודשת של ערכי החיים. כל אדם חייב לבצע בעצמו חשבון אישי – לשם מה הוא חי ומדוע.

מובן מאליו שבחיים שלנו קיימים מצבים, כאשר המאבק על הקיום הגשמי, ההישרדות וההישארות בחיים מדכא ומדחיק את השאלות האלה. בדרך כלל השאלה על משמעות החיים מופיעה, כאשר האדם מרגיש שהשיג כבר "הכול" בחיים האלה, והשאלה שצפה ועולה בתוכו היא מעל החיים האלו.

אנחנו רואים, שהשאלה הזו כבר תופסת שכבות רבות באוכלוסיה. בעיקר באופן לא מודע, היא "קודחת" בנו מבפנים. משום כך אנחנו מפיצים את חכמת הקבלה – היא נותנת הסבר על התקופה הקשה הזאת, על כל מה שמתרחש, מדוע יותר ויותר אנשים סובלים מדיכאונות, מסיימים את חייהם בהתאבדות, צורכים סמים, משפחות מתפרקות, מדוע מתרחב גל הטרור, מה קורה עם ילדינו, מדוע צצה השאלה על משמעות החיים ומדוע היא אינה מרפה מאיתנו, לאן לברוח מכל השאלות האלה???

בסיכומו של דבר, האדם חייב להבין שכל המתרחש איתו וסביבו נובע מהטבע, ושאנחנו איננו יכולים לעצור את הטבע. האנושות מכינה את עצמה באופן תת-מודע לעלייה לתקופה החדשה. או בדרך ייסורים או באופן מודע, היא שואפת לקשר בכלי רוחני אחד, כפי שזה מתוכנת עבורה על ידי הטבע.

מתוך הכנה לשיעור, על פי ספר שמעתי, 31.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
רק ביחד נצא ממצרים
המשבר הוא גילוי השבירה
המשבר: יציאה מהגלות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ddO5X

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest