דף הבית / כלכלה / כסף / כלכלת הפירמידה

כלכלת הפירמידה

laitman_2009-05-28_0059_w.jpg

בזמן מכות מצרים הבורא אמר למשה: "בא אל פרעה, כי אני הכבדתי את ליבו ואת לב עבדיו למען שתי אתתי אלה בקרבו" (תורה, שמות, 10:1). על ידי המכות שמקבל האגו שלנו, הבורא בינינו גדל. הוא גדל על ידי אותם האותות, הסימנים, כשאנחנו מגלים ברצון לקבל שלנו עד כמה הוא משועבד, תלוי וחסר אונים. כן, הוא שולט בנו, אך בעצם הוא כסיל. לפנינו מתגלה החולשה המורלית והפיזית שלו.

פעם האגו דחף וקידם אותנו קדימה, עזר לנו לבנות את החיים. אולם בסופו של דבר מתברר שעל ידי השימוש בו, אנחנו מקבלים תוצאות שליליות, שרואים בעליל. ואפילו שהעָמך לא רוצים לדעת שום דבר מתוך המוגבלות שלהם, אבל כדאי להרים מעט את העיניים על מעשי האדם, ואז אנחנו רואים שהאנושות בעצם הורסת את עצמה ואת הטבע.

אם היינו מסתכלים על התפתחות כזאת באיזה כוכב אחר, היינו קובעים שהתושבים שם הם לא יצורים חכמים. ככל הנראה, איזו צרה נטלה מהם את השׂכל והם התחילו לנסר את הענף שעליו הם יושבים, בכך שסוגרים את הערוץ שמאכיל אותם.

יעברו עוד 20-30 שנה והאנושות תישאר בחוסר כל. אנחנו יצרנו עולם נורא, פירמידה של רווח אין סופי, שבה הרווח נוצר על ידי הצטרפותם של אנשים חדשים כל הזמן. ברגע שהתוספת הזאת תסתיים, הכול יקרוס. אבל כל עוד הכיס אצל האדם מלא, הוא ממשיך במשחק…

כל הכלכלה העולמית בנויה על ידי האמריקאים, לפי עיקרון הפירמידה, שמעשירה את הפסגה של הפירמידה על חשבון הייצור והצריכה הגוברים. אבל היום מגיעה הקריסה אין יותר לאן לגדול, מפני ששום דבר אחר חוץ מהתפרקות הפירמידה, לא יכול להיות. החברה הצרכנית, שמבוססת על יכולת הקנייה, הגיעה לסופה. אין יותר לאן לייצא סחורות, אין יותר לאן להתפשט, כדור הארץ הוא עגול ולא כל כך גדול.

מה שמעניין כאן, זה איך שנמתחו מקבילים בין הפירמידה שלנו ומצרים העתיקה, ארץ הפירמידות…

מתוך שיעור על מאמרו של רב"ש, "בא אל פרעה", 23.04.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כלכלת האושר
אגו בגודל של כדור הארץ
עיוורון האגואיזם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pDJ8t

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest