דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כלי רוחני וקליפה

כלי רוחני וקליפה

laitman_2009-11_8718-70.jpg

שאלה: מהו כלי רוחני אמיתי?

תשובתי: "כלי" אמיתי זהו רצון המוכן לתיקון. אני חייב לברר עד הסוף, מה אני יכול לתקן בו בכוונה על מנת להשפיע, ומה אינני יכול לתקן וצריך פשוט לעשות עליו צמצום. נניח שנתנו לי רצון, אני ביררתי ש-20% ממנו אני יכול לתקן בכוונה על מנת להשפיע, וב-80% אני חייב לעשות צמצום ולעשות ממנו סוף, סוף הפרצוף.

משמע שתיקנתי את כל הרצון הזה. תמיד ישנם רצונות כאלה או אחרים, אך חייב להיות מובן לי מה לעשות איתו. יחד עם זה יכולים להתעורר בי כאלה רצונות, אשר אינם מובנים לי. האור המגיע אליי יכול להיות שאינו מספיק, בכדי להאיר את כל הרצונות בכל פרטיהם. לכן נשארים אצלי רצונות שאינם מבוררים הנקראים: "חש"-"מל" ו"נוגה".

אני נמצא כאילו בערפל, אסור לי לגעת בחלק מהרצונות האלה. עליי רק להחיות אותם, כמו קליפות, בכדי להחזיק בהם חיות קטנה ומסוימת. אני חייב להגיע לפשרות מהסוג הזה מתוך חוסר כוחות ואי יכולת לבצע תיקון. לכן בניגוד לרצונות המבוררים הנקראים: "שורש", "נשמה", "גוף", הרצונות שאינם מבוררים נקראים: "לבושים" ו"היכלות". כלומר, זה כאילו אינו שלי, אינם רצונות אמיתיים.

אחר כך, בגמר התיקון הסופי, הרצונות האלה יהפכו לשלי, מקוריים ואמיתיים. הם יצטרפו למה שנקרא: "מוחא", "עצמות", "גידים" ויהפכו לכלי הרוחני היחיד שלי, אז יתברר שכל המציאות נמצאת בתוכי. לא כמו שכעת נדמה לי, שקיימים שני רבדים: אני והעולם החיצון.

מתוך שיעור על הספר "בית שער הכוונות", 25.04.2010

רשומות קודמות בנושא:
הצעד למימד העליון ואפקט קאזימיר
מערכת חישוב דואלית: האור והרצון
מה זו קליפה?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/J03pl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest