דף הבית / חכמת הקבלה / גלגול נשמות / כלי מנוקב שהחיים נוזלים ממנו

כלי מנוקב שהחיים נוזלים ממנו

photo_rav_gh70_275.jpg

אפילו במדרגה הקטנה ביותר מעבר למחסום מושג המוות עצמו אינו קיים. אין יותר מוות! מוות זוהי רק הרגשה ברצונותינו האגואיסטים, כשאנו מגלים שהם נשארו ריקים. לכן אם האדם מרגיש את עצמו מרוקן, לא קשה לו לגמור את חייו, שהם עבורו סבל אחד גדול.

העיקר הוא, שהאדם יגיע למודעות, שאין מילוי ברצונות האגואיסטים ולעולם גם לא יהיה. רק מילוי ברצון להשפיע הוא אפשרי, וזהו מילוי נצחי ושלם.

הרי כמה שהאדם יעבוד למען האגו שלו, זה כאילו שהוא ממלא כלי מנוקב – כמה שינסה למלא אותו במים, הכל ייזל החוצה.

ככל שהאדם מקבל מילוי ברצון שלו להתקדם ולהשיג: כסף, כבוד, שליטה, השגה, הכל נעלם ומשאיר אותו בהרגשת ייאוש ואכזבה גדולים יותר מאלו שהיו לו כשהתחיל את העסק.

אנו רואים שהעולם החל להגיע למודעות ששום דבר לא מביא פירות טובים, לא הכסף, לא הכבוד, לא השליטה ושום תחרות בין אדם לאדם. והאכזבה הזאת מהעבודה חסרת התועלת עבור האגו של עצמנו, מביאה אותנו למסקנה היחידה שעלינו להגיע אליה מתוך כל ההיסטוריה האנושית וגם מהחיים הפרטיים שלנו.

לאחר מסקנה כזו האדם מתחיל להסתכל על החיים בצורה נכונה, כי הוא מבין שאין לאן לרוץ ואין למה לצפות. לא צריך ליפול לייאוש, אך אנו צריכים לראות את תמונת העולם הנכונה ולהבחין בהתפתחות החדשה, כהזדמנות מלמעלה. אדם חכם לא ייכנס לעסק שיביא אותו בעוד 10 שנים לייאוש. הוא יראה את הנולד, וישתמש בשנים הללו בצורה מועילה, כשהוא הולך בדרך אחרת, בדרך הנכונה.

אנו חייבים להסביר לעולם על הדרך הקצרה והקלה אל מטרת הבריאה, ובכך להציל אותו מייסורים ארוכים וחסרי טעם, שבסופם בכל מקרה הוא יבוא לאותה המטרה.

ידיעות קודמות בנושא:
מוות ונצחיות
חירות ממלאך המוות

ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, גלגול נשמות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BgRzI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest