דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / כיצד מתהוות השקפות?

כיצד מתהוות השקפות?

שאלה: האם השקפה, זו רמת חשיבה? למשל, ישנם אנשים שמשוכנעים שכל הבעיות בעולם נובעות משלטון רשלני. אחרים משוכנעים, שכוחות עליונים לא קיימים. באיזה אופן מתהוות השקפות, תפיסות של האדם, וכיצד חכמת הקבלה מאפשרת לעבוד איתן?

תשובתי: אדם שלא נמצא בקשר עם המקור של הכוחות המנהלים, מנסה לתאר לעצמו תמונת בריאה מסוימת, ניהול של העולם, ולכן מייצר לעצמו כל מיני שבלונות, תמונות, דיאגרמות, תוכניות, סכמות. הרי הוא צריך להתמצא בעולם איך שהוא, יכול להיות אפילו לא בצורה נכונה, אבל להתמצא. השבלונות האלה מרגיעות אותו, מייצרות מסגרות כלשהן, הוא נע לאן שהוא, ואחר כך משנה את המסגרות הללו, אבל בכל מקרה הוא מרגיש באופן מרומז שיש עוד משהו.

אנחנו לא יכולים להיות תלויים בחלל בלתי מוגדר, לכן פיתחנו כל כך הרבה מדעים ושיטות. אבל למרות זאת אנחנו לא מבינים היכן אנחנו נמצאים באיזה עולם אנחנו חיים ומה אנחנו עושים. זה יימשך כך עד שתתגלה חכמת הקבלה והאנושות תבין שישנה שיטה שמגלה את מערכת ההנהגה היחידה שמנוהלת על ידי שני כוחות בסך הכול: כוח אגואיסטי וכוח אלטרואיסטי שמנהל אותו. וזה הכול! אין יותר כלום!

אנחנו חייבים ליצור בין שני הכוחות הללו יחסים הדדיים מסוימים, מה שנקרא קו אמצעי. אני לא חושב שבאמתחתה של האנושות יש עוד הרבה זמן לטעויות. אני מקווה שבכל זאת נשיג מצב שבו חכמת הקבלה תוכל להראות באופן הגיוני לאנושות את המבנה של העולם, כיצד הוא מנוהל, כיצד צריך להיכנס לתוך המערכת הזאת ובאמת לנהל את הגורל שלנו.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 22.12.2019

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/J02z0

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest