דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כיצד לכוון עצמי אל האור?

כיצד לכוון עצמי אל האור?

laitman06_zohar_tv_8214_70.jpg

שאלה: כיצד עליי לכוון את עצמי אל האור המחזיר למוטב בזמן הלימוד בספר הזוהר?

תשובתי: האור המחזיר למוטב זהו כוח ההשפעה המגיע מלמעלה ובונה בנו את תכונת ההשפעה מעל הרצון לקבל שלנו. בכדי למשוך את אותו האור, עליי להתחבר למערכת הכללית שפועלת עליי. משום שהמחשבה האגואיסטית שבי לא יכולה לעזור לי.

קיימות שתי מערכות: מערכת עליונה בה הנשמה שלי כבר נמצאת במצבה המתוקן ומערכת תחתונה שם נמצאת הנשמה הלא מתוקנת שלי. שתי המערכות האלה דומות במבנה שלהן, אך ההבדל ביניהן הוא בשימוש הנכון ברצון, כלומר בכוונה כיצד עליי להשתמש בו.

בהתאם למידת התיקון של הרצון שלי, הוא יתחיל מנקודה קטנה להתרחב ולגדול וכך יתגלו לי הרצונות החבויים בו. אני רק צריך מערכת שתקשר בין שני המצבים שלי:

heb_o_rav_rh-zohar_2010-01-11_lesson_bb_pic02.jpg

האלמנט המקשר הזה הוא ספר הזוהר. כאשר אני קורא בו בצורה נכונה, אני מגלה את הקשר הזה. עליי רק להשתדל לתאר את עצמי במצבי המתוקן, שכן איני יודע על איזה רצון אני עובד עכשיו והאם יש לי כוונה נכונה ומדוייקת.

ספר הזוהר, מספר לנו כל מיני מעשיות, על החמור והנחש, עמים שונים, ג' קווים, זעיר אנפין ומלכות, בית המקדש ועל עץ הדעת… עליי להתחבר לטקסט, ממש לחיות בתוכו ולרצות שהוא יתלבש בי כאילו אני הגיבור הראשי של כל מה שמסופר שם.

וכך באמת הוא הדבר. מסופר שם רק עליי, על המאבק הפנימי שלי עם האני המקולקל ועל האפשרות שניתנה לי להיות דומה לבורא. כל התכונות, כל הדמויות הן כולן אני, הכל נמצא בתוכי! אם כך, בעזרת כוונה נכונה בזמן הקריאה בספר הזוהר, אוכל למשוך על עצמי באופן פעיל אור מקיף.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 11.01.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
לאן מוביל אותנו ספר הזוהר?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NmLuV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest