דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / כולם מושחתים (חיים חדשים – 567)

כולם מושחתים (חיים חדשים – 567)

כל אדם שמגיע לעמדות כוח ושליטה עלול להפוך למושחת, זוהי תופעה כלל-חברתית. השחיתות היא תוצאה מהמצב של החברה בישראל. כל אחד מאיתנו, אם היה במקומם, היה נוהג באותו האופן. (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "החברה הישראלית: כולם מושחתים".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

כל אדם שמגיע לעמדות כוח ושליטה עלול להפוך למושחת, זוהי תופעה כלל-חברתית. השחיתות היא תוצאה מהמצב של החברה בישראל. כל אחד מאיתנו, אם היה במקומם, היה נוהג באותו האופן.

כל אחד גונב בקטן, בעל מכולת, נהג מונית, כולם. לבכירים יותר יש יותר אפשרויות. הסתיימה התקופה של האנשים האידיאליסטיים, האחרון כנראה היה בגין. כיום הכול רקוב. כל אדם נגוע באגו. תראו את המצב בכבישים, בעבודה, בתור בסופר, בכל מקום. מעטים מתנהגים אחרת.

על פי חכמת הקבלה 10% מהאוכלוסייה מתנהגים אחרת, הם "אלטרואיסטים מלידה". הרצון לקבל שלהם בנוי אחרת, הם נהנים אגואיסטית מלהיטיב לזולת. הם אינם צריכים את תיקון האגו.

בעבר הדת ריסנה את האגו של האדם. הבטיחה לו גן עדן. היום כלום כבר לא עוזר. בעולם המודרני, אין לאגו של האדם שום מעצורים: חילוני, דתי, אשכנזי, מזרחי, כולם. התעצמות האגו תביא את ישראל לקריסה, התקווה היחידה שלנו היא מהפכה חינוכית. עלינו לחנך את עצמנו מחדש, כולנו יחד צריכים לבנות אדם חדש. אנחנו צריכים ללמוד שיש בטבע האדם גם כוח חיובי, ויש שיטה להתחבר אליו ולתקן הכול.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lK5pR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest