כולם יהודים

photo_rav_gh70_212.jpg

ביולוגים מאוניברסיטת לסטר שבאנגליה ומאוניברסיטת פומפאו-פאברא שבספרד ערכו בדיקות גנטיות של אוכלוסיית ספרד והגיעו למסקנה, שכל ספרדי חמישי הוא צאצא של יהודי. הבדיקות נערכו בשיטת אנליזה של כרומוזום Y המועבר מאב לבנו. (ה- ד.נ.א. של האדם הוא מיוחד, כמו טביעת אצבעותיו, ויכול לגלות עלינו רבות כולל על אבות אבותינו).

ומעניין לעניין באותו עניין: כלי תקשורת ערביים מצטטים את אחד מבכירי הסמכות הדתית באיראן התומך בנשיא איראן, ש"מאשים" את אחמדינג'אד בהיותו יהודי .

התייחסותי: כולם יהודים, רק לא כולם הודו בכך עדיין.

שאלה: מאוד מעניין אותי מה שאתה אומר על חוכמת הקבלה. ספר הזוהר מאוד מחובר לתורה. אני לא קראתי בתורה, אבל ידוע לי שיש בה הוראה להרוג את כל מי שאינו יהודי.
העניין הזה מאוד מפריע לי לתת אמון בחוכמת הקבלה. לכן כדי לדייק אני שואלת: האם זה היחס של התורה ל"אנשים אחרים"?

תשובה: מפליא אותי מאוד הביטחון שלך בקשר למה שכתוב בתורה, למרות שלא קראת אותה!

גוי, לא יהודי, זה האגואיזם האישי של כל אחד, אשר אותו עלינו לתקן, כדי להשיג את מטרת הבריאה – דבקות בבורא. לגוי אסור ללמוד תורה, כי התורה מדברת על קבלת אור, ולא ניתן לקבל אור לתוך האגואיזם. זו משמעות המילים האלו.

אבל אל תמהרי לשייך את עצמך לגויים או ליהודים. תחילה עליך להכיר באגואיזם. לפני שהאדם מכיר באגו שלו הוא נקרא "בהמה", ורק לאחר שמכיר בו הוא נקרא "גוי". אחר כך, על ידי תיקון האגו שלו, הוא נקרא "ישראל" – מכוון לבורא.

כל זה לא קשור למוצאו הביולוגי של האדם! כך שיש לך עוד מרחק רב עד לדרגת "גוי"! ובאופן כללי תרגום המילה "גוי", הוא "עם". ולכן כשכתוב בתורה "גוי" מתכוונים ל"עם", או לתכונות האגואיסטיות של האדם, ו"גוי קדוש" – זו תכונת ההשפעה והאהבה לזולת.

שיעור על פי המאמר "מתן תורה"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iUS8f

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest