כוח חמקמק

"אסור לו  לבאר ביאורים בחכמה זו, משום שאינו יכול להלביש הדברים הדקים ההם במילים המתאימים לדבר באופן שלא יכשלו המעיינים בה". (בעל הסולם, "גילוי טפח וכיסוי טפחיים").

השפה של המקובלים מתפתחת בהדרגה מדור לדור. באופן זה מדור לדור מתפתחות בהדרגה גם היכולות של בני האדם לקלוט הסברים קבליים דקים, מפני שבחיינו מתרחשים אירועים רבים, מופיעים אמצעי תקשורת חדשים ומתגלים גילויים שמאפשרים להסביר בצורה הרבה יותר קלה את חכמת הקבלה מבעבר.

למשל, אירועים כמו התפתחות המכניקה, הטכנולוגיה, האווירונאוטיקה, גילוי של יבשות סייעו להוכיח שכדור הארץ הוא עגול. בעוד שבספר הזוהר נכתב על כך כבר לפני אלפיים שנה. אברהם הצביע על העובדה הזאת לפני 3,500 שנה. ואילו לפני 500 שנה העלו בני אדם על המוקד בגלל זה.

באופן זה, עם הזמן מופיעה אצל בני האדם האפשרות לגלות, לספר ולהסביר. אבל כאשר מדברים על הבורא, כיצד אפשר להביע את מה שלא קיים במסגרת ההשגה והידע האנושי? הוא כמו אוויר, אי אפשר לתאר אותו בשום צורה. כאן אנחנו נתקלים בעניין חמקמק, משהו שלא ניתן לתפוס בחושים שלנו. זה פשוט כוח, לפני שהאדם יכול ליצור מצע מיוחד לגילוי הכוח הזה, הוא בלתי מורגש לחלוטין, הוא כמו חלל, אוויר, שלם.

מתוך שיעור וירטואלי, 12.11.2017

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/p7QNS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest