דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כוח הבינה בינינו

כוח הבינה בינינו

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

שאלה: במה מתבטא הקשר בהתכללות של המלכות והבינה לבין החיבור שנוצר בינינו בעזרת ספר הזוהר?

תשובתי: אם אנחנו רוצים להתחבר זה עם זה, עלינו להאמין שבינינו נמצא כוח הבינה, הבורא, הוי"ה. הכול מתגלה בין הנשמות. לכן החיבור בינינו, שאנחנו משתוקקים להשיג מעל לאגו האישי של כל אחד, הוא כוח החיבור בין המלכות לבינה.

הבינה היא אותו הבורא, אמא עילאה, הכוח העליון, השורה בינינו. לכן איננו מסוגלים בכוחותינו להתחבר זה עם זה. אנחנו רק נגלה שיש בינינו ריקנות וחושך, שהחיבור אינו ניתן ליישׂום. אך אם נדע שבינינו נמצא כוח הבינה, האור העליון, הבורא, אז נהיה חייבים לגלותו, לדרוש שהוא יחבר אותנו!

הוא יכול לחבר בינינו רק בתנאי שנרצה להיות בדיוק כמו אותו הכוח השורה בינינו, הבורא הממלא את כל החללים הריקים. הוא ברא אותנו כך שאנחנו "שׂוחים" בתוכו, כמו קרוטונים במרק. אם אני יוצא מחוץ לאגואיזם שלי ואני רוצה להיכלל בתוכו, בתוך תכונת ההשפעה, משמע שהמלכות מתחילה להיכלל בתוך הבינה. כשאני מוכן להיות מחוץ לעצמי, הבינה, הבורא, המאור המחזיר למוטב, פועלים עליי ומאפשרים לי לבצע זאת. אז אני באמת יכול לצאת מתוך עצמי החוצה ולהתחיל להתחבר עם האחרים. אך יחד עם זאת, אינני מתחבר איתם בצורה ישירה (כי הרי זה בלתי אפשרי), אלא דרך האור, דרך הבינה.

כיצד? – אני נכלל בבינה, ואז כוח הבינה הזה כאילו חוזר אליי. זה מסמל שהמלכות מתחילה לקבל לתוכה את תכונת הבינה, אז היא יכולה לעבוד עם הכוונה לקבל על מנת להשפיע. במידה שהכוח הזה נמצא אצלה, היא מתחילה להרגיש את כוחותיהם של האחרים.

היציאה שלי אל הבינה והקבלה של תכונות ההשפעה ממנה, נקראת: "תשובה מיראה". כאשר אני יוצא עם המלכות המתוקנת שלי כלפי האחרים ומתחיל לעבוד איתם, זה נקרא: "תשובה מאהבה".

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 18.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
כיצד על האנושות להתאחד?
מהשבירה לברוא את הבורא
דבק מהמאור המחזיר למוטב

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/To4pd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest