דף הבית / כללי / כאלה נבראנו

כאלה נבראנו

"כל הנשמות נמשכות מנשמת אדה"ר, כי לאחר שחטא, נתחלקה נשמתו לשישים ריבוא נשמות. ומהאור שהיה לאדה"ר, שנקרא "זיהרא עילאה" שבגן עדן, התפשטה לחלקים רבים." (כתבי רב"ש, לאיזה דרגה האדם צריך להגיע שלא יצטרך להתגלגל)

קיים מצב שנקרא "נשמה כללית אחת" או "אדם". זהו רצון לקבל, ליהנות, למלא את עצמו, המלא באור. במצב כזה ה"יצור" הזה מרגיש את עצמו בצורה המינימלית ביותר, מפני שמילאו אותו מעט מאוד. כמו תינוק שהאכילו וחיתלו אותו, והוא שוכב על הידיים של אימא, מרגיש את הריח שלה, ואין לו צורך בשום דבר נוסף, טוב לו.

הבורא אינו מעוניין להשאיר אותנו במצב כזה. הוא רוצה שנשיג את המצב שלו, הכי בוגר. לכן, הוא שבר את הרצון הזה ל- 600,000 חלקים (נשמות), המתחלקים לכמות אינסופית של ניצוצות הנשמה.

כל חלק נבדל מאחרים בכך שבתוכו קיים רצון אגואיסטי משלו, שלא מאפשר לו לתפוס רצונות אחרים. קיים ביניהם ניגוד עצום.

בכל אחד מאיתנו נמצא חלקיק של הנשמה הכללית, לכן אנחנו לא מבינים זה את זה ולא יכולים בשום צורה להתחבר בינינו. אנחנו יכולים רק להרגיש שאנו תלויים זה בזה, והתלות הזו מאלצת אותנו "לסבול" זה את זה. כל עוד אני מקבל בצורה אגואיסטית מילוי, איזו תועלת מהאחר, אני "סובל" אותו לידי. אם אין לי תועלת ממנו אז להפך, אני סובל מהנוכחות שלו ומשתדל להתנתק ממנו. כאלה נבראנו.

מתוך שיעור וירטואלי, 16.09.2018

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/dAV8N

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest