יציאה מהגלות

שאלה: האם חכמת הקבלה מלמדת מה היחס הנכון לכל מיני אירועים שמתרחשים במשך היום?

תשובתי: חכמת הקבלה לא מלמדת כיצד להתמצא בצורה נכונה בחיים האלה, אלא כיצד למצוא כניסה לעולם העליון, לזהוֹת היכן נמצאת הדלת אותה אני אפתח כדי להיכנס לשם.

שאלה: ואם החיים הגשמיים מעניינים אותי?  נניח יש לי בעיה בבנק…

תשובתי: חכמת הקבלה עוסקת בהנהגה העליונה ועוזרת לאדם ליצור מין סימנים על העולם שלנו, שהחיים שלו בעולם הזה גם כן יתחילו להשתנות. השיטה הזאת עוזרת לנו לעבור מהעולם שלנו, למצב העליון, הבא. תלוי איך אנחנו משתמשים בשיטה הזו, מישהו משתמש בחכמת הקבלה מלמעלה למטה, ומישהו משתמש בה מלמטה למעלה. אבל העיקר שאנחנו מכוננים את הקשר להנהגה העליונה, שעוסקת גם בעולם שלנו וגם בעולם הרוחני.

שאלה: ומי מסדר לנו את הבעיות הגשמיות?

תשובתי: מדובר על המערכת הכללית של ההנהגה, ואם תשיג אותה, תראה כיצד מסובבים אותך, מנהלים, ויחד עם זאת תבין איך אפשר לנהל אותה בעצמך. האדם מתחיל להבין מהי מהותה של הבחירה החופשית שלו, ובמה הוא משועבד. הוא מגלה שלמעשה עד לרגע זה לא הייתה לו שום בחירה חופשית בחיים, כל התנועות שלו היו מאולצות, הוא היה מתוכנת לגמרי.

ואילו עכשיו הוא יכול לצאת מהעבדות הזאת לחופשי, במידה שבה הוא מתחיל להכיר, להבין, לממש את התוכנית העליונה של ההנהגה. הוא מתחיל להתחבר איתה, להתמזג ולהיכנס לתוכה כמו אלמנט חופשי, כמו איזה מקדם במשוואה. וכל הבעיות שלו בחיים הגשמיים: בחירת המקצוע, המדינה שבה הוא חי, בן/בת זוג לחיים וכולי, יפתרו מעצמן. בסופו של דבר, תופיע אצלו מערכת ערכים אחרת לגמרי של החיים, שתשנה את התוכניות שלו.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 20.9.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yi7Yy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest